Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Aprill oli Tallinna Kannikese Lasteaias Südamekuu

Aprill oli Tallinna Kannikese Lasteaias Südamekuu

Südamekuu eesmärgiks oli südametervise hoidmine läbi liikumise ja positiivsete emotsioonide (nalja).

Tervisemeeskond kutsus lapsi ja õpetajaid nalja tegema, õues rohkem liikuma ning ka GPS kunsti looma. 18.04-22.04 toimus lasteaias „SÜDAMENÄDAL“, mille raames said lapsed liikumisõpetaja Hellega õues võimelda. Lapsed tegid harjutusi võimlemisrõngaga – pugesid rõngast läbi, veeretasid rõngaid, hüppasid ja astusid rõngasse ja välja. Õpetaja Helle viis lastega läbi ka südamejooksu ja suure hüppenööri alt läbi jooksmise, mida lapsed soovisid korduvalt teha. Lisaks jätkasime traditsiooni ning avasime südamenädalal ise meisterdatud vahenditest välijõusaali, kus sai natukene „trenni“ teha. Lapsed kasutasid jõusaali õueajal väga tihedalt ning mõni laps võttis „treenimist“ ka väga tõsiselt. Populaarseimateks vahenditeks mida kasutati olid hantlid ning jõutõstekang, kuid ka sangpommiks muudetud 5l veekanister/pudel ning hüppenöör said palju tähelepanu.

Südamekuu raames kaardistasid rühmad oma laste lemmik liikumistegevusi. Saime teada, et meie maja laste lemmikuteks liikumistegevusteks õues on ronimine – nii puuotsas kui ronimispüramiidil, jooksmine – nii võidu peale kui ka niisama ning kiikumine. Mürakarude rühm käis ka aiast väljas GPS-kunsti ning Fotojahti harrastamas.

Kannikese lasteaia õpetajad tegid südamekuul, südame nädala raames oma südamele pai ja liikusid ümber Harku järve. 6.72 km möödus mõõdukas tempos ning heas tujus.

Allikas: Tallinna Kannikese Lasteaed