Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Arutelul tutvustatakse Tulika tänava projekteerimistingimuste väljapaneku tulemusi

Arutelul tutvustatakse Tulika tänava projekteerimistingimuste väljapaneku tulemusi

Kolmapäeval, 19. juunil kell 17.30 toimub Kristiine linnaosa valitsuses (Metalli tn 5) avalik arutelu, kus tutvustatakse Tulika tänava rekonstrueerimise projekteerimistingimuste avaliku väljapaneku tulemusi.

„Tulika on wabariigiaegse asumi tänav. Siin asuvad ka töökohad ning tänav toimib ka ühendusena eri linnaosade vahel. See on “Tallinn 2035” järgi ülelinnaline tänav. Maakeeli tähendab see, et seal on tervislik elada, lapsed ja vanavanemad saavad tänaval ohutult ja meeldivalt aega veeta. Tänav, kus soovitakse töötada ja büroosid avada ning kust saab ka sujuvalt läbi liikuda,“ ütles abilinnapea Pärtel-Peeter Pere. 
  
„Rekonstrueerimisega on plaanis kogu tänavaruum põhjalikult ümber kujundada – jalakäijatele, jalgratturitele ja sõidukitele luuakse üksteisest eraldatud liiklusruum, projekteerimistingimused näevad ette ka piisavalt ruumi haljastusele,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Renata Lukk. „Ühtlasi uuendatakse tänavavalgustust ja rajatakse lahkvoolset sademevee kanalisatsiooni.“ 
  
Linn kavandab rekonstrueerida Tulika tänava lõigu Endla tänava ja Paldiski maantee vahel ning Sõle tänava ja Paldiski maantee ristmiku ja selle ümbruse. Tööde käigus uuendatakse sõidutee konstruktsiooni ja tänavavalgustust, rajatakse ratta- ja kõnniteed ning sajuveekanalisatsioon. Projektiga hõlmataval ja sellega piirneval alal viiakse läbi haljastuse inventeerimine.  
  
Projekteeritakse sõiduradadest füüsiliselt eraldatud ühesuunalised rattarajad mõlemale poole tänavat ning ristmikel tagatakse rattateede jätkumine kõigis põhivõrgu suundades.  
  
Tulika tänava projekteerimistingimuste avalik väljapanek kestis 1.–20. maini 2024. Kolmapäeval, 19. juunil kell 17.30 toimub Kristiine linnaosa valitsuses (Metalli tn 5) avalik arutelu, kus tutvustatakse eelnõudele esitatud arvamusi ja ettepanekuid ning ameti seisukohti. 
  
Projekteerimistingimuste eelnõu ja selle lisamaterjalidega saab tutvuda veebilehel tallinn.ee/tulika. 
  
Eelnõu kohaselt arvestatakse Tulika tänava projekteerimisel Kristiine linnaosa üldplaneeringuga, mis näeb Tulika tänavale ette rattateed ja tänavahaljastuse; Tallinna rattastrateegiaga 2018-2027, mis kavandab Tulika tänavale rattamagistraali; Tulika tänava idaküljele koostatavate detailplaneeringutega ning muude kehtivate detailplaneeringutega.