Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Avati kultuurivaldkonna taotlusvoorud järgmiseks aastaks

Tallinn avas ühekorraga neli erinevat taotlusvooru 2023. aasta muusika- ja kultuuriprojektide toetamiseks, mis on suunatud Tallinna kultuurikalendri rikastamiseks, kultuuri kättesaadavuse parandamiseks ja kultuurisündmuste järjepidevuse tagamiseks.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul pöörab linn tuleval aastal taotluste puhul senisest enam tähelepanu keskkonnahoiule, et ka kultuurisündmuste toimumise jalajälg väheneks. „Taotlusvoorudes on eraldi tähelepanu pööratud ka sündmuste asukohale. Arusaadavalt koondub suur osa kultuurist elu tuiksoontele, kuid soovime, et sündmusi toimuks ka Tallinna kaugemates nurkades, mistõttu eelistame mõnevõrra ettevõtmisi väljaspool Kesklinna ja Põhja-Tallinna,“ ütles Oja.

Kevadel avaneb eraldi taotlusvoor noorte kultuuriprojektidele, mis annavad võimaluse 16-26 aastastele teostada oma ideid augusti lõpus toimuva Tallinna Kultuuriöö festivali raames. Taotlusvooru tähtaeg on 31. märts 2023.
“Paratamatult võib olla kõigile võrdselt avatud taotlusvoorudes noortel omajagu keeruline tippudega konkurentsis püsida,” lisas Oja. “Kuid tahame noori aktiivselt kultuurisündmustesse panustama ning nendest osa saama kutsuda ja seetõttu loome eraldi taotlusvooru ainult neile.”

Kuna Tallinn on UNESCO muusikalinn, on linna kultuurikalendrit täiendavad muusikaprojektid kultuurivaldkonna projektide seas erilise tähelepanu all.

Muusikaprojektide toetusmeede on suunatud Tallinnas toimuvate ning avalikkusele avatud muusikasündmuste toetamiseks ning üheaegselt toetatakse nii uusi kui traditsioonilisi muusikasündmusi. Muusikaprojektide toetust, mis toimuvad alates 16. veebruarist saab taotleda kuni 15. veebruarini 2023. Aasta teises pooles tuleb ka teine taotlusvoor.

Toetusmeede linna kontsertpaikade elava muusika programmi koostamiseks ja läbiviimiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 5. jaanuar 2023 programmitegevusteks perioodil 6. jaanuar - 31. mai 2023. Aasta teises pooles tuleb ka teine taotlusvoor.

Laulu- ja tantsupeoprotsessis osalevatele kollektiividele tegevustoetuse taotluste esitamise tähtaeg on 28. veebruar 2023. Toetusi antakse üks kord aastas.

Toetusmeede rikkaliku kultuurisündmuste kalendri ning kultuurisündmuste (kõik kunstivaldkonnad, v.a muusika) kättesaadavuse ja järjepidevuse tagamiseks. Kultuuriprojektide taotluste esimene esitamise tähtaeg tegevusteks, mis toimuvad alates 1. veebruarist on 31. jaanuar 2023. Aasta teises pooles tuleb ka teine taotlusvoor.

Mittetulundustegevuse toetuse andmise kord ja toetuse määramise lisatingimused on leitavad Tallinna kodulehel. Taotluse saab esitada Tallinna linna iseteeninduskeskkonnas.

Kultuurivaldkonna taotlusvoorude maht on 2023. aastal 790 000 eurot.

Mittetulundustegevuse toetuste eesmärgid lähtuvad Tallinna arengustrateegiast “Tallinn 2035”.