Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Balti jaam on nädalaks rongiliikluseks suletud

Balti jaam on nädalaks rongiliikluseks suletud

Seoses Paldiski maantee jalakäijate tunneli ehitamisega on 15. – 21. juulini Balti jaam rongiliikluseks suletud ning reisirongide algus- ja lõpp-peatused asuvad Lillekülas, Kitsekülas ja Tallinn–Väike jaamas.

Rongiliikluse ajutise katkestuse ajal toimub tunneli paigaldus raudtee muldesse. Tunneli paigalduseks eemaldatakse tööde tsoonist ajutiselt raudtee ning kaevatakse ära raudtee muldkeha. Antud ehitustööde etapis toimuvad tööd ka öisel ajal, millest teavitatakse ümberkaudsete majade elanikke täiendavalt ette. 
  
Jalakäijate liiklus on viidud Balti jaama poolsesse raudtee viadukti avasse selleks suletud ja eraldatud sõidurajale. Autoliiklusele on avatud üks sõidurada.  
  
Läänesuuna rongid (Keila, Kloogaranna, Paldiski, Turba) liiguvad 15. - 21. juulini ajutiselt Lilleküla peatuseni ning ida- ja kagusuuna rongide (Aegviidu, Narva, Rakvere, Tartu, Valga, Koidula) ajutiseks alg- ja lõpp-peatuseks on Kitseküla. Edelasuuna (Rapla, Türi, Viljandi) rongid sõidavad sel perioodil Tallinn-Väike peatuseni. Ajutiste peatuste ja Balti jaama vahel asendusbussid ei liigu ning reisijatel tuleb kasutada linnatransporti. 
  
Tallinna Transpordiamet võimaldab raudteekatkestuse perioodiks tasuta sõiduõiguse ühistranspordis kõikides liinides, mis läbivad Ülemiste, Tallinn-Väikse ja Tondi raudteepeatusi. Tasuta sõiduõigus hakkab kehtima trollis nr 4, trammis nr 4, bussides nr 7, 12, 13, 15, 45, 49, 54, 64, 65 Ülemiste suunal, bussides nr 5, 14, 16, 18, 18A, 20, 20A, 28, 32 ja 36 Tondi ja Tallinn-Väike suunal ning bussis nr 73. 
  
Ajutine liikluskorraldus muudab ka rongide väljumis- ja saabumisaegasid ning seetõttu tasub need enne reisimist üle kontrollida. Kogu reisijatele suunatud info ümberkorralduste kohta on koondatud Elroni veebilehele elron.ee/raudteeremondid. 
  
Paldiski maantee ja Tehnika tänava ristmikule rajatav jalakäijatunnel võimaldab ohutut pääsu läbi raudtee muldkeha, ühendades paremini Kristiine, Kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosad. Uus lahendus suunab jalakäijad olemasoleva kitsa raudteeviadukti all oleva kõnnitee asemel uude valgustatud tunnelisse, muutes liiklemist oluliselt ohutumaks. Haljastustööde käigus paigaldatakse murukate ning istutatakse Ristiku tänava poolt kümme Thunbergi kukerpuu lehtpõõsast. Olemasolevad puud kaitstakse ehitustööde ajal tüve ümber püsti kinnitatud laudadega. 

Praeguste plaanide kohaselt tunnel avatakse jalakäijate liikluseks juba sügisel, kuid haljastuse rajamine ja väiksemad ehitustööd vältavad veel kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris. 

Jalakäijatunneli rajamise protsessil saab silma peal hoida kodulehel tallinn.ee/paldiskitehnikatunnel. 

Info olulisematest ehitustöödest ning nendega kaasnevatest ajutistest liikluse ja ühistranspordi ümberkorraldustest leiab tallinn.ee/teed.