Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

DocPointi ja Tallinna linna noore dokumentalisti preemia pälvis Erik Põllumaa

Rahvusvaheline dokumentaalfilmifestival DocPoint Tallinn andis neljandat korda välja noore dokumentalisti preemia, mille laureaadiks oli sel korral operaator Erik Põllumaa.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul näib meie dokumentalistika justkui paisu tagant valla pääsenud. “Kaks aastat järjest on “Neitsi Maali” auhind läinud dokumentaalfilmile ja seda tugevas konkurentsis teiste dokfilmidega, samuti üliuhke “Savvusanna sõsarate” eduloo algus Sundance festivalil. Loodetavasti on see alles sissejuhatus pikemasse tõusulainesse ning mul on hea meel, et ka Tallinna linnal on siin oma roll noore dokumentalisti preemia väljaandmise näol,” lisas Oja.

Erik Põllumaa on teinud operaatorina koostööd mitmete filmitootmisettevõtetega. Ta on loonud viimaste aastate parimate dokumentaalfilmide lummavad visuaalsed maailmad ning on režissööride jaoks alati tugevaks partneriks ja filmi visuaalse keele kaasautoriks.

Noore dokumentalisti preemia antakse välja filmiloojale, kes paistab silma isikupärase filmikeelega, kelles on julgust eksperimenteerida ja luua midagi seniolematut ning ambitsioonikat. Preemiaga kaasneb stipendium 3000 eurot, mille väljaandmist toetab 2022. aastast Tallinna linn. 

31. jaanuarist 5. veebruarini toimub juba 14. aastat järjest rahvusvaheline dokumentaalfilmidele keskenduv festival DocPoint Tallinn. Festival toimub koostöös Helsingi DocPoint festivaliga, mis on Põhjamaade regioonis üks olulisemaid dokfilmiüritusi.

Festivali kinodeks on jätkuvalt Sõprus ja Artis ning juba viiendat aastat jõuab osa festivali programmist ka Tartu Elektriteatrisse.