Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

E-teatmikust saab hea ülevaate Tallinnas pakutavast huvitegevusest

Tallinna haridusameti kodulehel on võimalik tutvuda huvitegevuse e-teatmikuga, kust koolinoored ja mudilased leiavad informatsiooni pealinna huviringide ja huvitegevuste võimaluste kohta eesti ja vene keeles.

Abilinnapea Andrei Kante sõnul aitab huviteatmik nii lastel kui noortel leida sobivat huvitegevust. „Uue õppeaastaga algab ka hooaeg huviringides. Praegu on see hetk, mil pered seisavad küsimuse ees, millise huvitegevusega nende laps tegelema hakkab. Tallinnas on väga palju võimalusi oma annete arendamiseks ja vaba aja meelepäraseks sisustamiseks. Huviteatmik, kuhu on koondatud üle 125 pealinnas huvitegevust pakkuva organisatsiooni, muudab huviringi või trenni leidmise peredele lihtsamaks,“ sõnas Kante. 

Huviteatmikust saab otsida infot seitsme kategooria järgi: keeleõpe, kunst ja kultuur, mudilastele, muusika, sport, tants ning tehnika ja teadus. Iga huvitegevust pakkuv organisatsioon on välja toodud koos infoga, millist huvitegevust nad pakuvad, millisele vanusegrupile on see mõeldud, millises keeles tegevust korraldatakse, samuti info kuutasu ning toimumiskoha kohta. 

E-teatmikus on esindatud nii munitsipaal- kui ka erahuvikoolid, spordiklubid, muuseumid, noortekeskused ja teised noorteorganisatsioonid. Näiteks saavad kuni 19-aastased õppida Tallinna huvikeskuses Kullo trüki- ja arvutigraafikat, moekunsti, fotot ja videot, aga ka rahvatantsu ja keraamikat, 3-15-aastased saavad Agneta tantsukoolis õppida siidimaali, tekstiili trükikunsti ja ehtekunsti ning 8-11-aastased Casa de Baile tantsukeskuse õppurid saavad õppida salsat, bachata’t ja merengue’d.

 Huvitegevuse e-teatmikuga saab tutvuda kodulehel www.tallinn.ee/huviteatmik.