Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Eakatele mõeldud abipakkide väljastamine algab detsembrist

Eakatele mõeldud abipakkide väljastamine algab detsembrist

Kesklinna valitsuse korraldab taaskord abipakkide jagamise, et toetada toiduainete pakiga Kesklinnas elavaid üksikuid vanaduspensionäre. Abipakkide väljastamine algab 1. detsembril.

„Rohkem kui aasta kestnud hinnatõusude tulemusena on paljud Eestimaa pered, sealhulgas ka üksi elavad eakad sattunud majanduslikult keerulisse olukorda ning eakate abipakk aitab kindlasti natuke seda olukorda leevendada,“ sõnas kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Abivajajate arvu selget suurenemist näitab meie linnaosas ka see, et erinevaid toetusi taotletakse rohkem kui varem. Seega on igal juhul vajalik inimestele appi tulla,“ märkis linnaosa vanem.

Abipaki saaja peab vastama järgmistele tingimustele: tema elukoht on rahvastikuregistri järgi Kesklinnas, ta elab oma kodus üksi (korterisse ei ole kedagi peale tema enda elama registreeritud), ta saab vanaduspensioni ning tema sissetulek on väiksem kui 725 eurot.

Abipakk koosneb erinevatest toiduainetest, mis on pakendatud ühte suurde kotti. Tänavusest abipakist leiab küpsised, makaronid, musta tee, piimašokolaadi, rapsiõli, kaks sprotikonservi õlis, tatrapaki, kaks veiselihakonservi, värskekapsaborši purgisupi lihata ning seebi. Koti kaal on umbes 5 kilo. Selleks, et pakki oleks mugavam ära viia, soovitame kaasa võtta ratastega koti.

Kesklinna elanik ei pea abipaki saamiseks end registreerima, pakkide jagamine toimub isikut tõendava dokumendi alusel. Jagamispunktid töötavad Kesklinna valitsuses (Nunne 18), Raua saunas (Raua 23) ja Kesklinna sotsiaalkeskuses (Liivalaia 32) asutuste lahtiolekuaegadel. Seoses sihtgrupi suure hulgaga palume arvestada võimalike järjekordadega, mis tekivad pakkide väljastamisel. Kes ei saa ise pakile järele tulla, saab broneerida paki koju toomise Kesklinna valitsuse infotelefonil 645 7200 või meiliaadressil [email protected].

Abipakkide jagamine on ühekordne aktsioon, mitte igakuine toetus. Lisaküsimuste tekkimisel helistada Kesklinna valitsuse infotelefonil või saata e-kiri.