Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Eesti Pagulasabile anti üle linna muuseumites kogutud 800-eurone annetus

Tallinna linn andis MTÜ Eesti Pagulasabile üle Linnamuuseumi ja Kirjanduskeskuse filiaalide annetuskastidesse kogutud 800 eurot.

Esimese Tallinna tasuta muuseumipühapäevaga saabusid 2022. aasta märtsis Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna Kirjanduskeskuse filiaalidesse MTÜ Eesti Pagulasabi annetuskastid Ukraina sõjapõgenike toetuseks. Eelmise aasta juulikuus Eesti Pagulasabile üle antud annetus oli 1000 eurot, aasta teisel poolel annetasid lahked külastajad 800 eurot.

„Muuseumipühapäevadega alustades otsustasime, et võiksime luua inimestele võimaluse heategevuseks, kui neil on soov peale muuseumi külastust ikkagi piletiraha välja käia. Eelmise aasta 24. veebruari hommik otsustas ära, mille heaks seda tegema peame,“ selgitas Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Peatselt saab sõja algusest aasta. Kõige olulisem on jätkuvasti sellega mitte harjuda, sellega mitte leppida. Just selle peale mõeldes on rõõm, et viimase poolaastaga on head inimesed jätnud kogumiskastidesse võrreldava summa sellega, mis kogunes varasemal poolaastal. Me ei harju, me ei lepi ja me jätkame Ukraina toetamist,“ lisas Oja.

Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm märkis, et tänu kiiretele annetustele sai nende tiim asuda möödunud kevadel operatiivselt ukrainlasi aitama. “Iga inimese väikseimgi panus laseb meil abi andmist jätkata ning ulatust suurendada. Nagu ukrainlased ise ütlevad – Eesti on väike, aga suure südamega,” lisas Timm. “Eesti Pagulasabiga oleme Ukrainas katkematut abi osutanud juba aastast 2014. Kohapealsed vajadused on ääretult suured, lisaks toetame sõja jalust turvalisse Eestisse jõudnud inimesi.”

Neli annetuskasti jäävad ka edaspidi töösse suuremates Linnamuuseumi ja Kirjanduskuse filiaalides: Tammsaare muuseum, Kalamaja muuseum, Kiek in de Kök ja Linnaelumuuseum.

Lisaks avanes sõjapõgenikele võimalus möödunud aastal külastada Tallinna Linnamuuseumi kõiki seitset filiaali tasuta. Aprillist aasta lõpuni külastas Linnaelumuuseumit 366, Fotomuuseumit 181, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumit 2552, Kalamaja muuseumit 60, Vene muuseumit 125, lastemuuseumit Miiamilla 992 ja Peeter I maja 725 sõjapõgenikku. Tallinna Linnamuuseumi filiaale külastas kokku 5001 Ukraina sõjapõgenikku.

2023. aastal garanteerib Tallinna Linnamuuseum Ukraina sõjapõgenikele tasuta sissepääsu kõigisse oma seitsmesse filiaali - Linnaelumuuseumisse, Fotomuuseumisse, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumisse, Kalamaja muuseumisse, Vene muuseumisse, lastemuuseumisse Miiamilla, Peeter I majja ja Jaani seegi galeriisse. Täpsemalt muuseumide lahtiolekuaegade ja näituste kohta saab lugeda Linnamuuseumi kodulehelt.

Vabaduse väljakul avatakse 10. märtsil fotonäitus “Ma valin elu”, mis kujutab sõja eest Eestisse pagenud ukrainlasi ja nende lugusid. Näitusel kujutatakse Tallinnas elavaid Ukraina sõjapõgenikke, kes on leidnud oma koha uues riigis ja võõras ühiskonnas. Fotonäitus kujutab lisaks sõjapõgenike portreefotodele ka nende lugu: kes nad on, missugune oli nende elu Ukrainas, kus nad elasid ja kellena töötasid.

Muuseumipühapäev on Tallinna linna algatus, et pöörata enam tähelepanu muuseumite igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada selle kõige kättesaadavust nii tallinlastele kui Tallinna külalistele.