Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

ENDLAS esimest ja EUROOPAS kuueteistkümnendat korda tähistati MEEHOMMIKUT

ENDLAS esimest ja EUROOPAS kuueteistkümnendat korda tähistati MEEHOMMIKUT

Tänavu peetakse meehommikut 17. novembril. Eesti mesinike liidu eestvedamisel ja väikeettevõtja initsiatiivil jõudis meehommiku traditsioon ka ENDLA AEDA Meie AIA tuttav mesinik ANDRES tõi meile SOOMETSAST MAHEDAT KANARBIKU METT.

Traditsiooni kohaselt viivad mesinikud igal aastal novembrikuu kolmandal reedel kohalikele lasteaedadele mett, et rühmaõpetajad saaksid seda lastele hommikusöögi juurde pakkuda see nn meehommikusöök on omamoodi sügisese lõikuspeo tähistamine ja rõhutab mee kui inimesele kasuliku toiduaine tähtsust meie laual.

Hetkel kui on pime ja jahe aeg siis väike mee-amps võib just olla see väike tervise kosutus nii lastele, kui meeskonna kaaslastele. Meehommikut võib pidada lasteaedades, koolides ja igas kodus. Mett võib süüa niisama magusa ampsuna või kasutada seda toitudes. Mesi on suurepärane kana, sealiha ja köögivilja maitsestajana, imeline pannkoogi peal või jogurtiga segatult. Retsepte ja ideid leiad veebilehelt www.mesionhea.ee  ja ajakirja Mesinik köögirubriigist.

samuti võivad rühmad iseseisvalt vaadata MEE teemalisi lühifilme:

Soovime meesõpradele head mee söömise päeva, olgu hommikul, päeval või õhtul!  Jagasime oma muljeid meehommikust ka Eesti Mesinike Liiduga  kes jätkuvalt ootab sündmustes osalejate kohta infot  aadressil [email protected]