Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Energiahinna hüvitist saab Tallinnas taotleda alates 17. jaanuarist

Taotlusi toetuse saamiseks elektri, gaasi ja kaugkütte kallinemise leevendamiseks saab Tallinnas esitama hakata esmaspäeval, 17. jaanuaril. Pirita linnaosa valitsuse telefon vastuvõtule registreerimiseks ja info saamiseks on 645 7640.

Elektrooniline iseteeninduskeskkond taotluste vastuvõtmiseks avatakse 17. jaanuaril aadressil https://taotlen.tallinn.ee/. Alternatiivina hakatakse pakkuma võimalust registreerida vastuvõtu aeg linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonnas, kus töötaja aitab taotluse esitada.
Tallinn on avanud energiatoetuse infotoe telefoni 600 6300. Numbrilt saavad energiatoetuse kohta nõu küsida nii linlased kui ka korteriühistud. Energiatoetuse telefon on avatud esmaspäeviti kell 8.15–17.45, teisipäevast neljapäevani kell 8.15–16.45 ja reedeti kell 8.15–15.45.
Toetust hakkab maksma selle linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond, kelle territooriumil inimene rahvastikuregistri andmetel elab. Toetust saab taotleda maksimaalselt viie kuu eest korraga, nii et liigse asjaajamise vältimiseks on võimalik taotleda hüvitist mitme kuu kulude kompenseerimiseks korraga, juhul kui see taotlejale jõukohane on. Taotlust ei saa esitada tagasiulatuvalt taotluse esitamise kuupäevast rohkem kui viis kuud varasema energiatarbimise kohta, mistõttu tuleb möödunud aasta sügise kulude hüvitamise taotlus esitada aegsasti.
Kas ja kui palju tema pere toetust võiks saada, saab kontrollida kalkulaatori abil:https://www.rahandusministeerium.ee/et/energiakulude-huvitamine
Pirita linnaosa valitsuse telefon vastuvõtule registreerimiseks ja info saamiseks on 645 7640.