Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esimesed digitaalsed andurid jälgivad Tallinna jäätmekonteinerite täitumist

Esimesed digitaalsed andurid jälgivad Tallinna jäätmekonteinerite täitumist

Tallinna Jäätmekeskus ja tehnoloogiaettevõte ibiot testivad jäätmekonteinerite täituvust jälgivaid andureid, mis annavad märku õigeaegse konteineri tühjendamisest, vältimaks konteinerite ületäitumist ja tühisõite.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on pilootprojekti eesmärk tõsta jäätmekeskuse töö efektiivsust ja teenuse kvaliteeti. „Tänane tehnoloogia aitab meil ka mitmeid väljakujunenud töörutiine paremini ümber korraldada. Selleks peab ikka julgema katsetada ning kogutud andmeid võimalikult targalt ära kasutama. Loodetavasti osutuvad need andurid jäätmekeskuse jaoks tõhusaks abivahendiks,“ ütles Vimm.

Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Rein Kalle sõnul on testseadmed paigaldatud kaheksasse riidekonteinerisse. “Kuna sel kevadel paigaldame linnaruumi uusi riidekonteinerid, võtsime heameelega vastu pakkumise testida Tallinnas uusi andureid. Lisaks katsetame testandurite võimekust ka seitsmel suurel jäätmejaama konteineril,” kirjeldas Kalle.

Jäätmeveol tühjendatakse kuni 70 protsenti konteineritest pooltühjalt, samas on kuni 10 protsenti mahutitest tühjendamise hetkeks ületäitunud. Konteineritest kogutud suurandmed võimaldavad paindlikult juhtida kogumist ja säästa hinnanguliselt alates 20 protsenti kogukuludest.

Pilootprojekti raames ristkasutatakse kogutud andmeid ja tehakse senisest pädevamaid ja kiiremaid otsuseid. Projekt kestab kuni pool aastat ja sel ajal analüüsitakse, mida andmetega edasi teha ja mis on kitsaskohad.

Tallinna Jäätmekeskus on Tallinna linna asutus, mis korraldab jäätmevedu ja haldab pealinna jäätmejaamasid. Jäätmekeskuse koostööpartneri ibioti juhi Riho Antsmäe sõnul tegutseb mainitud kaubamärgi all ettevõte CleanHand OÜ, mis arendab jäätmekäitlusele ja targale linnale interneti tehnoloogiaid.