Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esimesed elava muusika kontsertpaikade toetused jagatud

Esimesed elava muusika kontsertpaikade toetused jagatud

Tallinn toetab muusikalinna tegevuste raames 2022. aasta sügis-talvisel perioodil linnas tegutsevaid elava muusika kontsertpaiku. Esimesest projektide toetusvoorust eraldas linn 10 kontsertpaigale kokku 99 925 eurot.

Abilinnapea Kaarel Oja märkis, et just regulaarset kontsertprogrammi pakkuvad elava muusika klubid, nende rohkus ning professionaalne toimimine on üks võtme-eeldusi, mis aitavad hoida meie muusikaelu pidevalt arenevana ning mitmekülgsena. "Näiteks pakub toetus kontsertpaikadele võimalust kaasata oma programmidesse alustavaid kollektiivide, kellel veel ei ole oma kindlat publikut välja kujunenud ning kelle kontsertide korraldamine oleks seeläbi suurem risk. Kokkuvõttes on taotlusvoorust näha, et selline sihitud toetusmeede paneb kontserdikorraldajaid oma programmi palju julgema vaatega koostama," lisas Oja.

Esimest korda toimunud taotlusvoor oli mõeldud juba regulaarselt tegutsevatele elava muusika kontsertpaikadele, mille mahutavus jääb alla 1000 külastaja. Toetust anti kuni 25 protsendi ulatuses programmi kogukuludest, kogumahus kuni 15 000 eurot ühe kontsertpaiga kohta. Kokku otsustas sõltumatu komisjon toetada 10 taotlust, kokku laekus taotlusvooru raames 23 taotlust. Teiste hulgas said toetust järgmised kontserdipaigad:

Kinomaja missiooniks on rikastada ja populariseerida Eesti live-muusika turgu. Kinomaja pakub professionaalset kontserdi korraldust, kõrgel tasemel heli- ja valgustehnikat ning mugavat asukohta nooretele, alternatiivžanri muusikutele ja külalistele.

Von Krahli kui alternatiivne kultuuripärandi kandja pakub teatrietenduste kõrval ka erilisi muusikaelamusi. Von Krahli viimane poolaasta toob publikuni 30-aastase tegutsemisaja lõpule väärilised pärlid.
Sveta Baar on läbi aastate olnud kultuurijanuliste kogukondade hinnatuim kohtumispaik ja alternatiivkultuuri keskus Tallinnas, kus lisaks kontsertidele viiakse läbi töötubasid, aruteluringe, teatrietendusi ja DJ-õhtuid. Sveta Baar keskendub suures osas noortele täiskasvanutele ja uutele artistidele, garanteerides muusikamaastikul pidevat järelkasvu.
Uus Laine on avatud planeeringu, hinge ja elava programmiga kogukonna lokaal. See on hinnanguteta toimumislava, mis ühendab eri väärtustega inimesi regulaarsete kultuurisündmuste korraldamisega ja pakub midagi igaühele.
Klubi Tapperil on oluline roll alternatiivmuusika publiku jaoks. Klubi toob sihtrühmale kodulinna maailmanimega artiste ja pakub vaba aja veetmiseks rahvusvahelise mõõtmega kultuuriprogrammi.
Projektitoetuse taotluse esitamise järgmised tähtajad avalikustatakse vähemalt 28 kalendripäeva enne taotluse esitamise lõpptähtaega. Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.
Taotlus ning hilisem tegevus- ja kuluaruanne esitatakse iseteeninduskeskkonna kaudu.
Kultuuritoetuste taotlemise lisainfo:

Marina Fanfora
Tel. 645 7323

[email protected]