Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esimesed viis linnahoonet saavad alalise varutoite elektrikatkestuste puhuks

Esimesed viis linnahoonet saavad alalise varutoite elektrikatkestuste puhuks

Tallinna Linnavaraamet sõlmis ehituslepingu ettevõttega Bergland OÜ, mille eesmärk on ehitada välja sõltumatu varutoitesüsteem viiel linnahoonel üle Tallinna. Lepinguga hangib ja paigaldab linn statsionaarsed diiselgeneraatorid, et oleks võimalik tagada elekter Tallinna kerksuskeskustele.

Abilinnapea Tiit Teriku sõnul on elanike turvatunde ja toetuse tagamine võimalikes kriisiolukordades ülioluline. „Üleeile Ukraina kolleegidega kriisivalmiduse õpimomente jagades tõdesime taas, et elektrist sõltuvad paljud kriitilised igapäevased tegevused. Elektri tagamine võimaldab hoida käigus nii veevarustust kui ka laadida sidevahendid,“ rääkis Terik. „Tallinn on võtnud eesmärgiks tõsta kriisikindlust, luues igasse linnaossa kerksuskeskused ehk välisest elektrisüsteemist sõltumatud hooned. Generaatorite olemasolu aitab tagada oluliste linnahoonete elektrivarustuse ja teenuste toimimise ka ootamatute häirete korral. Kerksuskeskustes on alati olemas vesi, elekter ja toasoe ning seal antakse inimestele vajalikku teavet olukorra kulgemisest.“

Generaatorid paigaldatakse püsivalt hoonete territooriumile ning ühendatakse alaliselt hoone olemasoleva elektrisüsteemiga. Generaatorid käivituvad elektrikatkestuse korral automaatselt ja on varustatud vajaliku ümberlülitumise seadmestikuga. Diiselgeneraatorid on linnale üleandmisel koheselt kasutusvalmis ning nende võimsus on vastavalt hoone vajadusele vahemikus 100 kuni 400 kVA.

Generaatorid paigaldatakse Iru Hooldekodu, Põhja-Tallinna valitsuse, Pirita linnaosa valitsuse, Lasnamäe linnaosa valitsuse ja Tallinna linnavalitsuse juurde. Ehituslepingu summa on 993 100 eurot, millele lisandub käibemaks. Sõltumatu varutoitesüsteemi väljaehitamiseks linnahoonete juurde on lepingupartneril aega septembri alguseni.

Järgmised kuus linnahoonet ootavad oma järge ja hetkel on projekteerimisel varutoitesüsteemide rajamine ka Nõmme, Kesklinna, Haabersti, Kristiine ja Mustamäe linnaosavalitsuse hoonete ning Vabaduse väljak 10 hoone juurde.