Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esmaspäeva keskpäevast avatakse Pronksi tänaval liiklusele üks sõidurada Narva mnt-Gonsiori tn vahelises lõigus

Esmaspäeva keskpäevast avatakse Pronksi tänaval liiklusele üks sõidurada Narva mnt-Gonsiori tn vahelises lõigus

Alates esmaspäevast, 14. novembri keskpäevast avatakse Pronksi tänaval Narva maantee ja Gonsiori tänava vahelises lõigus liiklusele üks sõidurada, suunaga Narva maanteelt Tartu maantee poole. Pronksi tänaval Gonsiori tänava ja Tartu maantee vahelises lõigus on liiklusele avatud mõlemas suunas üks sõidurada.

Muudatused hakkavad kehtima esmaspäeva, 14. novembri keskpäeval ja kestavad orienteeruvalt kuni järgmise aasta aprillini. Võimalikest muudatustest teavitatakse täiendavalt elanikke ja liiklejaid.  

Abilinnapea Vladimir Svet tõdes, et Pronksi ja Jõe tänavate rekonstrueerimine on üks mahukamaid objekte, mida linn tänavu ette võtab. „Tööde käigus uuendame täielikult tänavaruumi, lisame haljastust ning remondiga soovime luua ohutu ja mugava tänava kõigile liiklejatele, pöörates eriti suurt tähelepanu jalakäijate ja jalgratturite ohutusele. Ühtlasi läheb uuendamisele kogu Pronksi tänava maa-alune osa, kus vahetatakse välja kõik vee-, gaasi- ja elektri- ning kanalisatsioonisüsteemid. Niivõrd mahukate töödega kaasnevad paratamatult ka ulatuslikud liikluskorralduslikud muudatused ning siinkohal loodan liiklejate mõistvale suhtumisele,“ ütles Svet.

Transpordi eest vastutav abilinnapea Tanel Kiik tõi välja, et vajalikud rekonstrueerimistööd ei saa tehtud üle öö, mistõttu palub linn liiklejatelt mõistvat suhtumist ning ajutise liikluskorralduse tähelepanelikku järgimist. „Soovitame võimalusel kasutada ühistransporti, vähendada tipptunni ajal liiklemist ning eelnevalt läbi mõelda oma liikumismarsruut ja võimalikud alternatiivid. Oluline on hoiduda ühistranspordi sõiduradade kasutamisest, et mitte takistada sujuvat ühistranspordi toimimist. Ajutise liikluse korraldamisel püüdsime tagada vajalikud ümbersõiduvõimalused, et säiliks ligipääs olulistele objektidele. Arvestades piirkonnas asuvate haridusasutuste rohkust, peame me kõik osutama jalakäijatele rohkem tähelepanu, eriti ülekäiguradade vahetus lähetuses,“ selgitas Kiik.  
 
Liiklus Narva maanteel: ühistranspordile parema liikumisvõimaluse tagamiseks muudetakse Narva maanteel Pirita tee ja Petrooleumi tn vahelises lõigus üks Narva maantee linna suunduv sõidurada ühistranspordirajaks. Narva maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul suunatakse Viru väljakule suunduv liiklus bussirajale ning vasakpöörde rada hakkab paiknema trammitee kõrval.
 
Liiklus Narva maanteel Pronksi ristmikul: Narva maanteelt linnast väljuval suunal saab sõita ainult otse (ei ole lubatud parempööre Pronksi tänavale ja vasakpööre Jõe tänavale). Narva maantee linna siseneval suunal saab sõita otse ja sooritada parempööret Jõe tänavale (keelatud on vasakpööre Pronksi tänavale).
 
Liiklus Pronksi tänaval: Liikudes Pronksi tänaval suunaga Narva maanteelt Tartu maantee poole ei ole lubatud teha vasakpööret Gonsiori tänavale ja Kunderi tänavale. Liivalaia ristmikul säilib tänane liikluskorraldus, st kõik täna ristmikul lubatud pöörded saab sooritada ka pärast liikluskorralduse muudatust.
 
Liiklus Raua tänaval: Raua tänav suletakse osaliselt Gonsiori tn ja Pronksi tn vahelises lõigus. Nimetatud Raua tänava lõigul on võimalik liigelda vaid kohalikel elanikel suunaga Gonsiori tänavast kuni Pronksi tänavani. Pronksi tänavalt parempööre Raua tänavale ei ole lubatud. Raua tänav suletakse Pronksi tänavast kuni Pronksi 7 ja  Raua 21 hoovi sissesõiduni. Sissesõit hoovi jääb avatuks. Ligipääs liiklusele avatud Raua tänava lõigule toimub Kreutzwaldi tänava poolt.
 
Liiklus Gonsiori ja Pronksi tänavate ristmikul: Gonsiori tänava linna suunduval suunal (muutsuuna rajalt) tagatakse koos otseliikujatega vasakpööre Pronksi tänavale. Pronksi  tänavalt suunaga Tartu maanteelt on Gonsiori tänavale lubatud sooritada pöördeid vastavalt Gonsiori tänaval lubatud muutsuuna liikluse suunale.