Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esmaspäeval algab Euroopa Parlamendi valimisnädal

Esmaspäeval algab Euroopa Parlamendi valimisnädal

Esmaspäeval, 3. juunil algab Euroopa Parlamendi valimisnädal. Eel- ja elektrooniline hääletamine toimub 3.-8. juunini, valimispäev on pühapäeval, 9. juunil.

Tallinna linnas saab 3.-6. juunini hääletada 17 jaoskonnas ning 7.-9. juunini kõikides 76 pealinnas avatud valimisjaoskonnas. Kuna Euroopa Parlamendi valimised toimuvad ühes üleriigilises valimisringkonnas, saab valija anda oma hääle ükskõik millises valimisjaoskonnas üle Eesti. Ülevaade kõikidest kandidaatidest on kodulehel https://ep2024.valimised.ee.

E-hääletamine toimub 3.-8. juunini veebilehel www.valimised.ee. E-hääletamiseks on vaja internetiühendusega arvutit ning ID-kaarti või mobiil-ID-d koos PIN-koodidega. Valimispäeval, 9. juunil e-hääletamist ei toimu.

Euroopa Parlamendi valimistel on hääletamisõigus hiljemalt valimispäeval 18-aastaseks saanud Eesti kodanikel ja Eestis püsivalt elavatel 18-aastastel Euroopa Liidu kodanikel, kellel ei ole päritoluriigis hääletamisõigus ära võetud ning kes on taotlenud enda kandmist Eesti valijate nimekirja. Hääletusõigus puudub isikutel, kes on tunnistatud valimisõiguse osas teovõimetuks, keda on kohtu poolt süüdi mõistetud kuriteos ja kes kannavad vanglakaristust.

Kõikidele valijatele, kes on kantud valijate nimekirja, saadetakse hiljemalt 30. maiks valimiste teabeleht, mis sisaldab infot hääletamisõiguse tingimuste ja hääletamisvõimaluste kohta. Teabeleht saadetakse elektrooniliselt või paberil ning seda ei ole vaja hääletamisel valimisjaoskonda kaasa võtta.

Valimisinfoga saab tutvuda ka e-rahvastikuregistri kaudu veebilehel www.rahvastikuregister.ee/personal/election. Kui teabeleht pole hiljemalt 30. maiks kohale jõudnud, saab oma valimisinfot kontrollida samal veebilehel või pöörduda elukohajärgsesse linnaosavalitsusse.

Lisainfot Euroopa Parlamendi valimiste kohta Tallinnas leiab veebilehelt www.tallinn.ee/valimised.