Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Esmaspäeval algavad Nõmme kvartalisiseste teede taastusremonttööd

Esmaspäeval algavad Nõmme kvartalisiseste teede taastusremonttööd

Esmaspäeval, 15. augustil algavad Nõmmel kvartalisiseste teede taastusremonttööd, töödega alustatakse lastesõim Mõmmik (Metsa 38) territooriumil.

Seejärel jätkatakse töödega Künka tänaval (Piiri - Kalmistu parkla), Kuiva, Kiige, Rohelisel (Valdeku - Pärnu), Liiva (Õie 21 - Haava) ja Õnne tänaval.

„Eelmisel nädalal alustasime kvartalisiseste teede taastusremondiga Kristiines ja nüüd võtame ette mitmed objektid Nõmmel. Kokku tehakse iga-aastase kvartalisiseste teede remondi käigus tänavu korda ligi 60 objekti üle linna ning peagi jõuab järg kätte ka teistes linnaosades,“ nentis abilinnapea Vladimir Svet

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri märkis, et Nõmmel on teid ja tänavaid kokku ligi 200 kilomeetrit, millest osa igal aastal korda tehakse. „Eks korrastamist vajavaid lõike on linnaosas muidugi rohkem, mille remondivajadusi me pidevalt kaardistame ja koostöös keskkonna- ja kommunaalametiga tööde nimekirja lisame. Tulevikku vaadates loodan aga, et tegemist on viimaste taastusremontidega ning edaspidi tegeletakse rohkem linnaruumi kvaliteeti tõstvate töödega. Aastakümnete eest projekteeritud tänavad ei vasta enam meie praegustele arusaamadele kvaliteetsest linnaruumist, sest meie liikumisharjumused ja ootused on muutumas,“ selgitas Kuri.

Taastusremonttööde käigus uuendatakse sõidu- ja kõnniteede asfaltkate, vahetatakse välja lagunenud äärekivid ning korrastatakse töömaale jäävad kaevupäised. Niisamuti tehakse  puude hoolduslõikus ja haljastustööd. Ehitustöid teeb Verston OÜ ja tööde maksumus on 263 658 eurot. Tööde tähtaeg on tänavu oktoober. Terves linnas toimub taastusremont 59 objektil 5 386 074 euro ulatuses.

Liiklejatel palutakse järgida objekti ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud liikluskorraldusvahendeid.