Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Estonias toimus konkursi „Tallinna talent 2024“ galakontsert

Estonias toimus konkursi „Tallinna talent 2024“ galakontsert

Laupäeval, 11. mail esinesid galakontserdil Estonia kontserdisaalis noored interpreedid, kes pääsesid õpilaste muusikakonkursi „Tallinna talent 2024“ lõppvooru.

Žürii otsusel valiti lõppvooru Aleksander Traksmann, Ando Temmo Torm, Anna Katarina Tralla, Aurora Elise Varema, Benjamin Loran Seletski, Funky Fight, Helene Palm, Isabella Aben, Ivan Jermakov, Karoliina Kuppart, Kirte-Lee Keskel, Lilian Sauvola, Madis Sikk, Magdalena Haab, Mattias Heina, Paul Mihkel Maasalu, Pärle Vetevool, Rene Kazarjan ja Triin Pihlap.

Laureaate tunnustati aunimetusega „Tallinna talent 2024“ ning 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui ka välismaal või muusikariista soetamiseks.
9-aastane Aurora Elise Varema sai Tallinna talendi aunimetuse nii klassikalise muusika kui ka levi- ja rahvamuusika kategoorias.

Konkurssi pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastest solistidele ja ansamblitele korraldas Tallinn juba neljandat korda. Konkursi esimeses, videovoorus oli 196 osalejat, kellest teise vooru pääses 84. Teises voorus tuli žürii ja publiku ette astuda elava ettekandega, kontserdid toimusid märtsi lõpus Mustpeade majas ning Tallinna muusika- ja balletikoolis MUBA. Professionaalsetest muusikutest koosnev žürii valis välja 20 lõppkontserdil esinejat. Levi- ja rahvamuusika žüriisse kuulusid Liisi Koikson, Maarja Soomre ja Priit Pajusaar ning klassikamuusika žüriisse Johanna Vahermägi, Mihkel Poll ja Virgo Veldi.

Pidulik lõppkontsert toimus laupäeval, 11. mail algusega kell 14 Estonia kontserdisaalis. Noortele muusikutele elas kaasa ka publik.

Fotosid saab vaadata SIIT!