Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Euroopa linnad otsivad koos lahendusi regulatsioonide ja innovatsiooni tasakaaluks

Euroopa linnad otsivad koos lahendusi regulatsioonide ja innovatsiooni tasakaaluks

20.–21. juunil toimus Amsterdamis Euroopa üks suuremaid tehnoloogia- ja innovatsioonikonverentse The Next Web 2024, mis koondab ettevõtteid, investoreid ning riigi- ja kohalike omavalitsuste esindajaid. Tallinna esindas konverentsil abilinnapea Margot Roose, kes kohtus eri linnade innovatsiooni eestvedajatega ning osales paneeldiskussioonis.

Margot Roose kohtus Amsterdami linna innovatsioonijuhtidega, Valencia abilinnapea Paula Llobet Vilarassaga, Kiievi linnapea diginõuniku Oleg Polovynko ja Barcelona targa linna meeskonnaga. Arutleti linnade võimalust tagada tasakaal innovatsiooni, ettevõtluse ja regulatsioonide vahel ning lepiti kokku koostöös, mille käigus saavad Eesti ettevõtted uusi tooteid ja teenuseid mainitud linnajuhtidele tutvustada.

„Üle poole inimkonnast elab nüüdisajal linnades, kus tekivad paljud probleemid ning nende tähelepanuta jätmisel oleks pöördumatu mõju meie planeedile. Sestap peab linnade roll innovatsiooni võimendajana kasvama,“ tõdes Margot Roose. „Linnade uueks rikkuseks on andmed ja jäätmed, mis mõlemad vajavad turvalist ja tarka majandamist. Meie ühiseks eesmärgiks on luua keskkond, kus avalikud huvid on kaitstud ja ettevõtlus edeneb.“ 

Roose osales veel ettevõtjatele, investoritele ja valitsusjuhtidele suunatud paneeldiskussioonis „Tšempionide kasvatamine: ökosüsteemide roll säästva majanduskasvu edendamisel“, kus arutati väljakutseid ja parimaid praktikaid idufirmade kasvu soodustamisel ning eduka ettevõtluskeskkonna edendamisel. Arutelus osalesid ka poliitikakujundajad Janette Wiget (Merantix), Clara Chappaz (French Tech Mission) ja Pedro Lopes (Cabo Verde valitsus) ning The Next Web meediajuht Andrii Degeler.

„Luues (idu)firmadele soodsa ettevõtluskeskkonna, pakume linlastele võimalust saada osa uusimatest teadmistest ja innovaatilisi lahendustest,“ sõnas Roose ja lisas, et Tallinn on projekti Test in Tallinn raames avatud uuenduslikele toodetele ja teenustele. „Kasu on mõlemapoolne – testiv ettevõte mõistab hõlpsamini toote või teenuse kasutaja vajadusi ja arendab kiiremini välja vajalikke lahendusi. Linn omakorda leiab parimate innovatsioonide hulgast uusi jätkusuutlikke partnereid.“

The Next Web konverentsid toimuvad Amsterdamis alates 2006. aastast, tuues kokku enam kui 10 000 inimest.