Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Euroopa linnajuhid nõuavad Barcelona deklaratsiooniga linnade kaasamist ELi poliitikasse ja demokraatiasse

Euroopa linnajuhid nõuavad Barcelona deklaratsiooniga linnade kaasamist ELi poliitikasse ja demokraatiasse

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart viibis 7.-8. novembril Barcelonas, et rahvusvahelise targa linna messi raames toimuval linnapeade tippkohtumisel toetada Euroopa demokraatiat ja tugevdada linnade osalust Euroopa Liidu poliitikate kujundamisel.

7.-8. novembril toimus Barcelonas rahvusvahelise targa linna messi raames Euroopa linnapeade tippkohtumine, mille eesmärgiks on tugevdada linnade osalust Euroopa Liidu poliitikate kujundamisel ja demokraatia toetamisel. Pool aastat enne järgmisi Euroopa Parlamendi valimisi juhivad linnapead tähelepanu vajadusele süvendada demokraatlikke väärtusi kõigil valitsemistasanditel, suurendada kodanike osalemist otsuste tegemisel, võidelda populismi, väärinformatsiooni ja igasuguse diskrimineerimise vastu, et aidata kaasa tugevamale ja demokraatlikumale Euroopa Liidule. Selleks kutsutakse Euroopa Parlamenti ja teisi ELi institutsioone üles tagama linnadele koht ELi juhtimisstruktuuris.

Kohtumisel andis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Euroopa linnapeade nimel Euroopa Liidu nõukogu eesistujariigi Hispaania valitsuse ministrile Raquel Sanchezile üle Barcelona deklaratsiooni, millega kutsutakse Euroopa Liidu institutsioone ning liikmesriikide valitsusi toetama detsentraliseerimist ja kohaliku osalusdemokraatia suurendamist, võitlema väärinformatsiooni vastu, andma kohalikele omavalitsustele piisavalt rahalisi vahendeid, et katta neile pandud kohustusi ning oluliselt suurendama Euroopa Liidu poliitika linnalist mõõdet.

„Väljakutsed, mis on viimastel aastatel seisnud linnade, Euroopa ja kogu maailma ees, ei ole kuhugi kadunud. Oleme endiselt silmitsi kliimamuutuste, suureneva vaesuse ja uute migratsioonilainetega. Täna ei ole veel selge, kuidas laheneb olukord Ukrainas ja Iisraelis ning mismoodi mõjutab see kõik Euroopa demokraatiat. Barcelona deklaratsiooniga kinnitame, et linnad on valmis võtma Euroopas veelgi suuremat vastutust ning leidma probleemidele uuenduslikke ja toimivaid lahendusi. Ilma demokraatlike väärtusi toetavate kohalike omavalitsusteta ei ole ka demokraatiat Euroopas,“ sõnas Kõlvart.

Deklaratsiooniga on tänaseks liitunud juba üle 20 Euroopa linna, nende hulgas ka Ateena, Barcelona, Bologna, Brüssel, Budapest, Espoo, Gent, Helsingi, Malaga, Milaano, Oulu, Pariis, Porto, Rooma, Rotterdam, Tallinn, Tirana ja Viin.

Fotode autor: Barcelona linn