Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

GALERII: Tallinnas tähistati rahvuskultuuride päevi

16. septembrist kuni 24. septembrini toimusid Tallinnas üheksandat korda rahvuskultuuride päevad, mille raames leidis aset ligi sada üritust, sealhulgas tasuta kontserdid, näitused, keelekohvikud, töötoad, kultuuriõhtud ja üritused lastele ning esindatud oli ligi 30 rahvust.

Tallinna abilinnapea Andrei Kante sõnul on kodulinna rahvusliku mitmekesisuse tähistamiseks hea tulla vähemasti kord aastas kokku ning teineteise tavadega mitmete muusikaliste etteastete, töötubade ja toidulaada kaudu tuttavaks saada. „Erinevate kultuuridega kohtumine innustab meid mõistma ja austama üksteist. Hea on tõdeda, et rahvuskultuuride päevadest on kujunenud üks oodatumaid sündmuseid linna igasügises kultuuriprogrammis,“ lisas Kante.
 

Rahvuskultuuride päevadel toimusid erinevad näitused ja väljapanekud, rahvuskööke tutvustavad üritused, mitmesugused kontserdid, töötoad, keelekohvikud, loengud, kultuuriõhtud, põnevad ekskursioonid ning üritused lastele ja noortele. Eriti populaarsed oli erinevate rahvusköökide nagu Maroko, Brasiilia, Venezuela, Türgi ja Gruusia töötoad.

Üritused toimusid Tallinna eri paigus - kultuurikeskustest raamatukogudeni ja Raekoja platsist botaanikaaiani ning need olid valdavalt tasuta. Korraldajad kutsuvad üles eri rahvuste seltse endast teada andma, et järgmisel korral oleks veel rohkem eri kultuure esindatud.

Rahvuskultuuride päevad on ellu kutsutud eesmärgiga tuua kokku Tallinna rahvusvähemused ja näidata, kui mitmekülgne ja huvitav on erinevate siin elavate rahvaste kultuur.

Fotod: Johan Hallimäe