Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

GoGreenRoutes projekti raames toimus kodanikuteaduse töötuba

GoGreenRoutes projekti raames toimus kodanikuteaduse töötuba

Toimus Tallinna linna kaasamiskeskuses Avalinn GoGreenRoutes projekti raames kodanikuteaduse töötuba.

Töötuba korraldas Dublini Tehnikaülikool ja see tõi kokku osalejaid, kes soovisid õppida, kuidas kaasata inimesi andmete kogumisse, et toetada inimeste tervist läbi loodupõhiste lahenduste (NBS). 

Töötoa eesmärk oli tutvustada ja kavandada kodanikuteaduse algatusi, mis võimaldavad kohalikel elanikel aktiivselt osaleda uurimisprotsessides ja mõjutada otsuseid, mis parandavad linna keskkonda. Kodanikuteaduse projektides osalevad vabatahtlikud professionaalsete teadlaste või uurimisasutuste juhendamisel. 

Töötuba keskendus üheksale kodanikuteaduse tegevusele, mis aitavad paremini mõista loodust, tervist ja linnakeskkonda ning tuua kogukonda positiivseid muutusi. Töötoast said osalejad arusaama kodanikuteadusest ja oskavad tulevikus aktiivselt osaleda looduspõhiste lahenduste seires. 

Töötoas käsitleti järgmisi teemasid: 

  • Kodanikuteaduse mõiste ja ajalugu 

  • Kodanikuteaduse projektide võimalused ja praktilised näpunäited 

  • Kodanike koolitus andmete usaldusväärsuse ja kehtivuse tagamiseks 

  • Ülevaade GoGreenRoutes projekti uurimisobjektidest ja eesmärkidest 

  • Kodanikuteaduse tegevused – printsiibid ja parameetrid 

  • Kodanikuteaduse läbiviimise ja hindamise juhised 

Töötuba rõhutas teadlaste ja inimeste koostööd, et tagada kvaliteetsete andmete kogumine ja integreerimine teadusprojektidesse ja lahenduste väljatöötamisse.  
 
GoGreenRoutes projekt jätkab tööd kodanikuteaduse edendamisel, et parandada linnaelanike teadlikkust looduspõhiste lahenduse mõjust inimese tervisele.