Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti lasteaedade kunstinäitus „Keel ja kultuur minu ümber“

Haabersti lasteaedade kunstinäitus „Keel ja kultuur minu ümber“

Keele ja kultuuri teema-aasta raames kutsus Tallinna Lasteaed Vikerkaar aasta lõpus Haabersti lasteaedasi joonistama teemal „Keel ja kultuur minu ümber“.

Lähtuvalt Tallinn 2035 arengustrateegiast on käesolev õppeaasta pühendatud erinevatele keeltele ja kultuuridele laiemalt. Lasteaias tutvustame lastele lähemalt Eestis elavate eri rahvaste mitmekesist kultuuri ja traditsioone ning Eesti enda kultuuri eripärasid ja –rikkust.

Lasteaedades käib palju erineva keele- ja kultuuritaustaga lapsi ja nii tekkiski meie õpetajal Kristil idee, korraldada kunstitööde näitus, kus lapsed saavad läbi kunsti väljendada meid ümbritsevat mitmekultuurilisust ja tutvuda seeläbi erinevate keelte ja kultuuridega. Lastel on hea teada teisest kultuurikeskkonnast ja riigist pärit lapse olulisi tähtpäevi ja traditsioone, nii laieneb laste silmaring ning teine kultuur muutub mõistetavamaks.

Kunstinäitusest „Keel ja kultuur minu ümber“ võtsid lisaks lasteaiale Vikerkaar osa Tallinna Meelespea Lasteaed, Tallinna Nurmenuku Lasteaed, Tallinna Veerise Lasteaed, Tallinna Lasteaed Pääsusilm ja Tallinna Lasteaed Sinilill. Lasteaiad valisid näitusele 3 tööd kolmest erinevast vanusegrupist: sõimerühm, noorem aiarühm ja vanem aiarühm.

Alates 15. jaanuarist kuni veebruari lõpuni on Haabersti Tegevuskeskuses avatud keele ja kultuuri teema-aastale pühendatud laste kunstitööde näitus „Keel ja kultuur minu ümber“, mida on võimalik külastada kõikidel huvilistel.

Täname kõiki lapsi ja juhendajaid vahvate tööde eest.