Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti linnaosa teavitab, et avalikud tualettruumid Õismäe tiigi ääres on ajutiselt suletud vandaalide „loomingu“ tõttu

Haabersti linnaosa teavitab, et avalikud tualettruumid Õismäe tiigi ääres on ajutiselt suletud vandaalide „loomingu“ tõttu

Viimasel ajal on Haabersti linnaosas sagenenud linnavara sodimine ja lõhkumine ning kevade saabumisega on Õismäe tiigi avalikud tualettruumid kahjuks sattunud vandaalide rünnaku alla, kus rajatisi on korduvalt lõhutud ja kahjustatud.

Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov väljendas muret olukorra pärast „Õismäe tiigi äärde paigaldatud avalikud tualettruumid olid rajatud vastavalt elanike soovidele. Kahjuks esineb selle rajatisega aeg-ajalt erinevaid probleeme. Näiteks sügisel oleme pidanud tegelema kodutuga, kes on endale teinud ajutist kodu inva-WC-s. Olukord oli kohati absurdne, kuna antud ruumi saab seestpoolt lukustada ja me ei saanud jõuga sisse murda inimese "kodusse". Grafiti on samuti sage nähtus - uksed saavad pidevalt uut "kaunistust" ja kuigi puhastame neid päeva jooksul, ilmuvad hommikuks uued kunstiteosed," kirjeldas Siljanov murekohti. "Seekord on vandaalid läinud veelgi kaugemale. Eile avastati, et ühe ruumi välisuks oli lahti lõhutud noaga ning inva-WC-s olid torud taas lahti löödud. Lisaks puudus naiste WC-s üks siseuks. Tualettruumi välisustele on jäetud ka „allkiri“ – tallamustri näol, mis tõenäoliselt aitab politseil tuvastada teo toimepanijaid,“ ütles Siljanov ning lisas, et linnaosavalitsus teeb tõenäoliselt vandaalitsemiste kohta avalduse politseile, kuna võõra vara tahtlik kahjustamine on lubamatu. „Sodimisi või vandaalitsemisi märganud elanikke palume sellest teada anda kas linnaosavalitsusele või politseile,“ ütles linnaosavanem.. "Usun, et tähelepanelikud kodanikud võivad politseid juhatada „kunstnike“ ja vandaalide tabamiseni ning nii saame üheskoos piirata nii lõhkumisi kui sodimisi,” jätkas Siljanov ning tuletas meelde, et avalikud WC-d tuleb kasutada sihipäraselt ja heaperemehelikult.

Haabersti Linnaosa Valitsus loodab, et koostöös elanikega suudetakse lõpetada vandalism ja tagada avalike tualettruumide korrasolek.