Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti rannad on suvehooajaks valmis

Haabersti rannad on suvehooajaks valmis

Haabersti Linnaosa Valitsuse tellimusel on nii Kakumäe kui Harku järve rannas hooldustööd lõpetatud ning rannad on suvehooajaks valmis seatud. Haabersti randade suplusvee proovid on korras. Ametlik rannahooaeg algab 1. juunil.

Haabersti linnaosa vanem Anna Levandi sõnas, et  kuna ilmad on juba väga suvised  peavad ka Haabersti rannad suveks valmis olema. „Alustasime Haaberstis randade ettevalmistusega rannahooajaks juba mai keskel. Rannaalad koristati prahist, liivaalad planeeriti ja tasandati, teostati liiva sõelumine ning paigaldati rannainventar ja välikäimlad ning lisati täiendavad prügikastid,“ rääkis linnaosavanem ning lisas, et lapsevankri või ratastooliga liikujatele on paigaldatud nii Harku järve äärde kui ka Kakumäe randa laudteed kõnniteelt kuni veepiirini.
„Alates 1. juunist alustab Haabersti randades tööd ka rannavalve. Teenuse osutaja on G4S  ning lisaks randadele töötab vetelpäästja suplejate turvalisuse tagamiseks eraldi veel ka Harku järve väliujulas,“ ütles Levandi.
Väliujula on Harku järvel kolmandat hooaega ning jääb sinna kuni sügistalvise perioodini.„ Väliujula asub Harku järve suplusranna vahetus läheduses ja seal on kolm 25 meetri pikkust ja 2,5 meetri laiust ujumisrada, mille otstes on tõukeseinad mugavaks ümberpööramiseks. Vee sügavus ujulas on keskmiselt 1,6 meetrit. Väliujulas viibimine ja ujumine on omal vastutusel,“ selgitas linnaosavanem. „Väliujula sissepääsu juurde on paigaldatud ka infotahvel väliujula kasutusreeglitega, mida tuleb järgida,“ rõhutas linnaosa vanem. Lisaks ootavad väliujula kõrval külastajaid ka kogukonnasaunad. Kolm sauna avati eelmise aasta augustis ja tegutsesid kogukonnasaunadena kuni 30.septembrini. Talvisel hooajal sai saunu kasutada eelneva broneerimisega, kuid suvisel perioodil pole võimalik privaatselt saunu kasutada. „Saunad on kõigile, kes jälgijad reegleid ja kasutavad saunu heaperemehelikult“ lisas Anna Levandi.
Rannahooajal toimuvad Haabersti randades hooldustööd igapäevaselt hommikul kella üheksaks. Harku ja Kakumäe ranna hooldaja on Divitiae OÜ ning randade hoolduse maksumus sel hooajal on  39229,10 eurot. Rannahooaeg kestab kuni 31. augustini.
Haabersti linnaosas asuvates randades teostatakse hooldustöid rannahooajal igapäevaselt ning tööd lõpetatakse hiljemalt hommikul kella üheksaks.