Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti veekogude õrnale jääle minek on keelatud ja eluohtlik

Haabersti veekogude õrnale jääle minek on keelatud ja eluohtlik

Õismäe tiigi ning Harku järve õrnale jääle minek on keelatud ja eluohtlik. Keelust hoolimata lähevad mõned lapsed veekogude õrnale jääle, lisaks tegelevad mõned täiskasvanud Harku järve hapral jääl väga ohtliku kalapüügiga.

Miinuskraadide saabudes tekkis esimene jää eelkõige Õismäe tiigile, mis on väiksema sügavusega, kuid sellegipoolest ohtlik. Eriti ohtlik on Harku järv. Haabersti linnaosa vanema Oleg Siljanovi sõnul on saadud infot, et mõlema veekogu õrnal jääl on märgatud nii lapsi kui ka kalureid. „Lapsed ronivad eluga riskides Õismäe tiigi õhukesele jääle, täiskasvanud aga püüavad leida kalarikast kohta. Harku järve esimesel jääl. „Tuletan meelde, et Õismäe tiigi jääle minek on rangelt keelatud iga ilmaga. Tiik ei ole küll sügav, aga ebatasase põhjaga ning läbi jää vajunud last ei tarvitse madal vesi päästa. Harku järve jääle saab minna ainult siis, kui selleks on luba Päästeametilt,“ ütles Siljanov ning lisas, et inimest kannab "terve" jää, milles pole lõhesid või pragusid ning mis näeb välja ühtlane ja sile. Ilmateenistuse ilmaprognoosist nähtub, et lähiajal ilmselt palju külmemaks ei lähe. Nädala sees on temperatuur väga muutlik, kõikudes miinuskraadidest plusskraadideni.

Kui märkate veekogudel abivajajaid, helistage viivitamatult hädaabinumbrile 112. Avaliku korra rikkumise juhul aitab ka Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet, kellega saab ühendust võtta numbril 14410.