Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haabersti vene gümnaasium pälvis rohemärgise Roheline lipp

Haabersti vene gümnaasium pälvis rohemärgise Roheline lipp

Haabersti vene gümnaasium pälvis rahvusvahelise keskkonnamärgise "Roheline lipp", mis anti üle 4. juunil Tallinna kultuurikatlas toimunud rohelise kooli aastakonverentsil. Rohelise kooli konverentsil esindasid Haabersti vene gümnaasiumit koolidirektor Irina Antonjuk, loodusõpetuse õpetaja Aleksandra Anon-Žolomko ja 8. klassi õpilane Vanessa Djadjun.

Lipu andis üle rohelise kooli patroon president Kersti Kaljulaid. Sündmust toetab SA keskkonnainvesteeringute keskus ja president Kaljulaidi fond.

Meie kool sai rohelise lipu keskkonnamärgise, sest järgisime programmi seitsmeetapilist strateegiat, tegime keskkonnamõju hindamise ning viisime ellu rohelise tegevuskava õppetöös ja hoonete majandamises. Keskkonnategevusse kaasati kõiki õpilasi, õpetajaid, kooli personali kuni lapsevanemateni välja. Viimase kahe aasta jooksul on koolis toimunud palju harivaid üritusi, tunde, ökoloogia- ja keskkonnakaitsealaseid töötubasid ning õpilased on osa võtnud ökomatkadest. Kooli õuele on loodud õppeaed, kus õpilased saavad õppida praktilist põlluharimist. Õpilased disainisid seadmeid, mis kasutavad rohelist energiat. Sellel õppeaastal ehitati kooli õuele ilmajaam õpilaste teadustegevuseks.

Täname kõiki – õpilasi, õpetajaid, kooli personali, lapsevanemaid – kes aitavad edendada ja toetada keskkonnasõbralikku mõtteviisi.

Allikas: Haabersti vene gümnaasium