Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haaberstis jagatakse teadmisi elektritõukerattaga liiklemisest

Haaberstis jagatakse teadmisi elektritõukerattaga liiklemisest

Teisipäeval, 9. augustil algusega kell 16.00 saab Haaberstis Nurmenuku keskuse ees harjutuspäeval õpperajal harjutada, kuidas sõita elektritõukerattaga ohutult. Päeva juhib Cityflash ja meeleolumuusikat keerutab DJ Spectra Electra.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et juba homme, 9. augustil oodatakse kõiki huvilisi Nurmenuku keskuse ette, kus saab proovida ja harjutada elektrilise tõukerattaga sõitmist. Üle korratakse ka kergliikluse põhitõed ning liiklusreeglid, samuti tutvustakse turvavarustust, mida elektritõuksiga on soovitatav kasutada.
„Elektrilised tõukerattad muutuvad linnas järjest populaarsemaks. Ohutuspäeval tuletatakse inimestele meelde, missugused reeglid kehtivad liiklusseaduse järgi elektritõukerattaga sõites, näidatakse ohutuid sõiduvõtteid ja soovijad saavad läbida õpperaja,“ ütles linnaosavanem. “Elektritõukeratas on hea vahend, jõudmaks kiiresti ühest kohast teise. Samal ajal on oluline, et turvaline oleks nii tõukerattaga sõitjal kui kaasliiklejail,” märkis Siljanov.
Osalejad saavad proovida  tõukeratastel sõitmist maha märgitud rajal, äkkpidurdust, põikamist, äärekivide ja aukude ületamist ning muid igapäevaseks sõiduks vajalikke oskusi.
Üritus toimub koostöös Põhja prefektuuri, Bolti ja Transpordiametiga.
Tule ja proovi vigurrajal sõitmist, kontrolli oma teadmisi ja seda kõike loomulikult tasuta.