Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haaberstis on nädalavahetusel ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisring 

Haaberstis on nädalavahetusel ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisring 

Pühapäeval, 19. mail on Haabersti elanikel taaskord võimalik kodu lähedal kogumisringil ära anda nii ohtlikke jäätmeid kui ka kasutuskõlblikke esemeid. Elanikke ootab igas peatuspaigas kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks.

Haabersti linnaosa vanem Anna Levandi ütles, et see on hea võimalus kodu lähedal ära anda ohtlikke jäätmeid ja asju, mida endal enam vaja ei lähe. „Kogumisringil kokku kogutud ohtlikud jäätmed suunatakse edasi Epler & Lorenz AS-ile taaskasutuseks ja materjalidena ringlusesse ning seeläbi ei satu nad olmejäätmete hulka või loodusesse,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et lisaks ohtlikele jäätmetele saab sama kogumisringi ära anda oma üleliigseks muutunud terveid ja korralikke esemeid, mis võiksid kellelegi teisele veel kasulikud olla. “Kasutuskõlblikud asjad antakse üle MTÜle Uuskasutuskeskus, kes need uuesti ringlusesse suunavad,“ jätkas Levandi.

Kogumisringi ajagraafik Haaberstis 19. mail:

10.00–10.30 Astangu 48 korterelamu kõrval
10.30–11.00 Grossi kaupluse ees (Järveotsa 35b)
11.00–11.30 Õismäe tee 99 ees
11.30–12.00 Õismäe tee 46 (Kullerkupu Maxima kaupluse parkla)
12.00–12.30 Nurmenuku Rimi ees parklas (Ehitajate tee 107)
12.30–13.00 Õismäe tee 124 ja 136 vahel olev parkla
13.00–13.30 Piibelehe/Kõrgepinge ristmikul (Veskimetsa elamurajoon)
13.30–14.00 Pikaliiva/Keskküla ristmikul
14.00–14.30 Kakumäe Selveri parklas (Rannamõisa tee 6)
14.30–15.00 Veerise 1 (pakendikonteinerite juures)
15.00–15.30 Kakumäe tee/Vabaõhumuuseumi tee ristmikul (Talleke ja Pullike juures)
15.30–16.00 Kakumäe tee/Soolahe tee ristmikul
16.00–16.30 Taludevahe/Hanijala ristmikul

Ohtlikest jäätmetest võetakse kogumisringil vastu majapidamises tekkinud ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid; akud ja patareid, sh pliiakud; vanad ravimid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jäägid; õlid ja rasvad, mitmesugused määrdeained; absorbendid, filtermaterjalid, saastunud kaltsud ja kaitseriietus jms; õlifiltrid ja antifriisi jäägid; nakkusohtlikud teravad ja torkivad jäätmed (nt vanad süstlad jmt); aiandusmürgid ja väetiste jäägid, pestitsiidid; kemikaalijäägid (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavad pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed, sh e-sigaretid.

Kasutuskõlblikest esemetest võetakse kogumisringil vastu terveid ja puhtaid raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid, sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms).
Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid nagu mööbel ja töökorras koduseadmed (nt külmikud, pliidid jms) kogumisringi käigus vastu ei võeta. Need on võimalik viia Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamas asuvasse korduskasutusruumi või MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse.

Kogumisringi korraldab Tallinna Jäätmekeskus.