Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haaberstis toimub taas doonoripäev

Haaberstis toimub taas doonoripäev

Regionaalhaigla Verekeskus korraldab Haaberstis taas doonoripäeva – kõiki heategijaid oodatakse järgmisel teisipäeval, 21. mail kell 14.30-18.00 Haabersti Tegevuskeskusesse (Õismäe tee 24).

Haabersti linnaosa vanem Anna Levandi sõnas, et doonoripäev on suurepärane võimalus aidata abivajajaid, kellel on vaja verd või selle komponente. "Doonoripäeval osaledes saate teha midagi head ja päästa kellegi elu," ütles linnaosa vanem ning kutsus kõiki heategijaid Haabersti Tegevuskeskusesse.

Kes sobib doonoriks? Veredoonor on 18-60-aastane inimene, kelle kehakaal on üle 50 kilogrammi ning kes on terve, puhanud ja söönud. Doonoripäevale tulles peab olema kaasas isikut tõendav dokument.
Esmalt täidab iga doonor ankeedi, kus vastab erinevatele tervist puudutavatele küsimustele. Seejärel vaatab vaadatakse see meditsiinilise ülevaatuse käigus koos verekeskuse õega üle ning kinnitatakse doonori sobivus vere loovutamiseks: kontrollitakse vererõhku, hemoglobiini ja üldist terviseseisundit.

Doonorilt kogutakse 450 milliliitrit verd – protseduur võtab aega viis kuni kümme minutit. Seejärel ootab doonorit taastumiseks kohvi- ja küpsiselaud ning tänutäheks meene verekeskuselt. Kokku võiks doonoripäevale tulles arvestada kuskil 45-60 minutiga.
 
Doonoripäeva korraldab Regionaalhaigla Verekeskus koostöös Haabersti Linnaosa Valitsusega ja Haabersti Tegevuskeskusega.
 
Rohkem infot doonorluse nõuete ja vereloovutuse piirangute kohta leiab veebiaadressilt 
www.verekeskus.ee.