Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Haridusasutusi ootab ülelinnalise spordihommiku väljakutse

Haridusasutusi ootab ülelinnalise spordihommiku väljakutse

Regulaarne kehaline aktiivsus ja spordiga tegelemine on kasulik nii kehale kui ka vaimule – seda tuletab meelde traditsiooniline spordihommik, mida tänavu peetakse reedel, 26. novembril. Seekord on kõik koolid ja lasteaiad oodatud suurele väljakutsele „Kükitades tugevaks ja targaks!“.

Spordihommiku tava algatas seitse aastat tagasi linnapea Mihhail Kõlvart, kes kutsub nüüdki kõiki haridusasutusi aktiivselt kaasa lööma. „Koroonaaeg seab küll jätkuvalt piiranguid ühisele sportimisele mõnes linna spordikeskuses, kuid liikumist oma tervise heaks see ei takista. Seekord esitan teile väljakutse teha ühe minuti jooksul nii palju täiskükke kui jõuate, eesmärgiks on jõuda ühiselt poole miljoni kükini. Parimat kooli ja lasteaeda ootavad lisaks heale enesetundele ka meeldivad auhinnad,“ sõnas linnapea. „Ootan kõiki spordihommikust rõõmu tundma ja alustama oma päeva virgutava tegevusega!“

Miks just kükitamine?

Kükk on olulisemaid baasharjutusi iga teadliku liikuja treeningkavas. See on lihtne ja tõhus ega nõua mingit lisavarustust. Täiskükk koormab suurt hulka meie lihastest ning kui seda õigesti teha, on see kasulik kogu kehale. Eriti hea on regulaarne kükitamine istuva eluviisi puhul, mis kindlasti iseloomustab ka õpilaste argipäeva. Vähemalt korra tunnis tuleks lauast tõusta ja end kükkidega virgutada. Ja nagu teada – terves kehas on ka terve vaim! 

Kuidas kükitada õigesti?

Alustades tuleb jälgida, et kannad on maas ja jalad õlgade laiuselt, käed ees 90 kraadi kehast ning varbad ja põlved ühel joonel. Soorituse ajal peavad jalatallad olema maas, kannad ei tohi õhku tõusta. Põlved liiguvad varvastega samal joonel, mitte ei vaju sisse või liiga välja. Kükk tuleb sooritada võimalikult sügavale minnes.

Milles väljakutse seisneb?

Eesmärk on kõikide haridusasutuste ühisel jõul teha kokku vähemalt 500 000 kükki ja samas ka üksteiselt mõõtu võtta.

Iga klassi õpilased või lasteaiarühma lapsed teevad spordihommikul ühe minuti jooksul nii palju kükke kui jaksavad. Kooli töötaja aitab tulemused kokku liita ning need interaktiivsesse tabelisse kanda.

Tulemusi saab sisestada 26. novembril kuni kella 14-ni siin. Siis selgub, kas saime eesmärgi täidetud ning missugune kool ja lasteaed tuli tšempioniks.

Mida väljakutses osalemine lastele annab? 

Mõtlete, et peale parema enesetunde ja tugevama tervise? Kõige parema sooritusega lasteaeda ja kooli tunnustatakse ka auhinnaga.

Peale selle on kõigil spordihommikul osalejail võimalik jagada oma tublidust ka sotsiaalmeedias #spordihommik ja osaleda loosis, kus on auhinnaks arvukalt kuupääsmeid Tallinna spordikeskustesse.

Spordihommik_web_466x413px_1.jpg