Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Hea kaupleja, räägime allahindluskampaania ajal hindade avaldamisest!

Hea kaupleja, räägime allahindluskampaania ajal hindade avaldamisest!

Käes on aasta algus ja detsembri ostupalavik asendunud hinnasulaga. Lisaks tõi 2024. aasta kaasa ka käibemaksu tõusu 22%-le, seega tuletame meelde hindade avaldamisel kehtivad reeglid.

Kaupleja peab teavitama tarbijaid kauba müügihinnast ja ühikuhinnast. Müügihind on tarbija poolt tasutav lõpphind. Ühikuhind on ühe kilogrammi, liitri, meetri, muu mõõtühiku või tükihind, kui kaup ei ole mõõdetav. Hinnad tuleb avaldada loetavalt, üheselt mõistetavalt ja kergesti märgatavalt.

Allahindluse puhul tuleb avaldada hinnasildil lisaks soodushinnale ka varasem hind. Üldjuhul on varasemaks hinnaks vähemalt 30 päeva jooksul enne hinna alandamist kehtinud madalaim hind. Kui kauba hinda alandatakse järk-järgult, on igal korral varasemaks hinnaks viimase 30 päeva madalaim hind. Vähem kui 30 päeva müügil olnud kaubal on varasemaks hinnaks vähemalt 7 päeva enne hinna alandamist kehtinud madalaim hind. Kiiresti riknevate või vananevate kaupade varasemaks hinnaks on kauba esialgne müügihind. Varasemaks hinnaks ei loeta kliendipakkumise hinda, kauba omaduste halvenemisest tingitud madalamat hinda ega mitme sama kauba koguselise soodustusega seotud hinda.

Vajadusel pea nõu Tallinna tarbijakaitse osakonnaga helistades 640 4232, kirjuta [email protected] või tule nõustamisele Tallinna tarbijakaitse infopunkti Vabaduse väljak 7 I korrusel.
Rohkem infot tarbijakaitse portaalist.