Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Heategevuslik lemmikloomanädal Kiisuperes

Heategevuslik lemmikloomanädal Kiisuperes

11.aprill on rahvusvaheline lemmikloomapäev, seoses sellega toimus 8.-12.04 Tallinna Kiisupere Lasteaias traditsiooniline heategevuslik lemmikloomanädal.

Nädala raames kogusime mitmesuguseid annetusi Gabrieli Loomade Elu MTÜle. MTÜ eesmärgiks on kaitsta ja ravida haigeid kodutuid kasse, aidata leida neile uus turvaline kodu ning tõsta inimeste teadlikust loomade pidamisel ja nende eest hoolitsemisel.

Nädala jooksul keskendus iga rühm loomadele omal viisil. Kaisukiisudel oli enda lemmikloomade fotonäitus. Erinevates rühmades said lapsed jutustada enda koduloomadest ning arutleti teemal, kuidas loomade eest hoolitseda. Mängukassid vaatasid videoid loomakliinikust, loomase varjupaigast. Rõõmukassid keskendusid sel nädalal kassidele lõimides temaatikat erinevatesse õppevaldkondadesse ning meisterdasid kassimaski.

Sussikassid ühendasid omavahel nutikuu ja lemmikloomade nädala ning kasutasid koduloomade õppimiseks mTiny robotit. Samuti külastasid Sussikassid Zoomaailma kauplust, kus tutvuti kalade, kilpkonnade, lindude ja närilistega. Nädala lõpetuseks tehti robotitele loomade maskid ning korraldati võidusõit. Taibukassid arutlesid teemadel „Kes on lemmikloomad? Miks võetakse perre lemmikloom? Mida lemmikloomaga koos teha saab?“. Volditi koeri ja kasse. Iga laps sai voolida enda lemmiklooma. Triibukassid uurisid, kuidas munast saab kana!

Samuti käis meie maja personal Lauteri majas tutvustamas enda lemmikloomi. Muusikaõpetaja Ester tutvustas lastele enda näituse- ja võistluskoera Ollet, kes on Welsh Corgi Pembroke, Sussikasside õpetaja Reelika tutvustas enda kassi ning Triibukasside assistent Anneliis rääkis lastele enda kassist Katariinast.

Kolmapäeval toimus samuti heategevuslik kohvik Gonsiori 5 majas, kuhu vanemad said tuua müügiks maitsvaid hõrgutisi. Kohvikus olid abiks meie Saksamaa vabatahtlik Marten ning Tallinna Ülikooli vabatahtlik Franzi. Kogu saadud tulu läheb samuti Gabrieli Loomade Elu MTÜle. Kohvik oli väga populaartne ning koguti kokku 210 eurot. Suur tänu kõigile panustajatele! Järgmisel nädalal toimetatakse kõik annetused kiisudele.