Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Hiiu Kool sai Huvilt kingiks õuesõppeklassi

Hiiu Kool sai Huvilt kingiks õuesõppeklassi

Hiiu Kool alustas koostööd haridusettevõttega Huvi, et koos muuta õuesõpe igapäevaseks osaks koolielust. Esimese sammuna avati koolihoovis õuesõppeklass.

Õues õppimine aitab kaasa sügavale õppimisele, paneb koolipäeva jooksul rohkem liikuma ning annab õpilastele võimaluse uurida, katsetada, eksida ja õnnestuda. Õuesõppeklass on osa Huvi STEAM* õuesõppe lahenduste pilootprojektist, mille raames testitakse välja arendatud võimalusi koolikeskkonnas. Huvi õuesõppeklassi pilootprojektis osaleb Eestis kaks kooli – Hiiu Kool Tallinnas ja Abja Gümnaasium Mulgimaal.

„Mul on hea meel, et Hiiu Kool on nõus oma õpetajate ning õpilastega katsetama, kuidas osa õppimisest saab toimuda ka õues,“ sõnas Huvi juht Triin Visnapuu-Sepp. „Loomulikult on õuesõppe rakendamisel suurim elluviimisjõud õpetajate käes, kuid loodan, et kui loome selleks inspireerivama keskkonna ja anname veidi lihtsaid näpunäiteid, on seda lihtsam teha,“ lisas ta.

Nõmme linnaosavanem Karmo Kuri nõustus, et õppetegevuse klassist õue toomine võib esmapilgul tunduda keeruline ning varasemate kogemuste puudumisel väljakutsuv ülesanne. „Aktiivne liikumine ja kõikide meeltega õppimine on noorte arengu seisukohast väga oluline. Nõmme loodus pakub keskkonnaharidusliku õppetöö edendamiseks suurepäraseid võimalusi. Oleme väga tänulikud, et Huvi pakub Hiiu koolile õuesõppe terviklahendust tasuta. Loodan, et tulevikus on sarnane modulaarne süsteem kasutuses kõikide Nõmme koolide hoovides.“

Lisaks õuesõppeklassi rajamisele toimub pilootprojekti raames ka õpetajate koolitus ja Hiiu Kool saab soovi korral katsetada Huvi STEAM-õppevahendeid. STEAM (eesti keeles ka MATIK) tähendab viie valdkonna -– matemaatika, tehnika, teaduse, inseneeria ja kunsti ühendamist projektipõhise lähenemisega õppes, kus lisaks aineteadmistele on olulisel kohal üldpädevuste kujundamine. Huvi õuesõppevahendid on loodud selliselt, et õpetajad saavad kasutada ettevalmistatud STEAM-projekte ning see annab õpetajale võimaluse keskenduda õppetöö läbiviimise juhendamisele.

Huvi on Eesti ettevõte, mille loodud õuesõppevahendid kasvatada huvi teaduse, loodus-ja täppisteaduste ning inseneeria erialade vastu ning kujundada (töö)eluks vajalikke oskusi enesejuhtimisest meeskonnatööni. Huvi õuesõppeklassi arhitektid on Katrin Koov ja Kadri Klementi arhitektuuribüroost b210, tootearendus on tehtud Motor OÜ poolt EASi arenguprogrammi raames, mida kaasfinantseeris Euroopa Regionaalarengu Fond. www.huvioutdoor.com