Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Huvilistele tutvustatakse Koidu tänava arhitektuurivõistluse lähteülesannet

Huvilistele tutvustatakse Koidu tänava arhitektuurivõistluse lähteülesannet

Tallinn korraldab Koidu tänava rekonstrueerimiseks arhitektuurikonkursi, et tänavast kujuneks jalakäijaid ja rattureid eelistav ning asumi elanikke liitev kodutänav. Laiapõhjalisema sisendi saamiseks tutvustatakse 4. aprillil kell 17.30 Tallinna humanitaargümnaasiumis (Koidu 97) kõigile huvilistele arhitektuurivõistluse lähteülesannet.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on Koidu tänava arhitektuurikonkursi eeskujuks Vana-Kalamaja tänava kui Kalamaja asumi peatänava rekonstrueerimine. „Tallinna eripäraks ja väärtuseks on, et meil on mitmeid tugeva ruumilise identiteedi ja sidusa kogukonnaga asumeid. Koidu tänav on hea näide sellest, kuidas linna ja kohalike elanike tihedas koostöös saab uuendada linnaruumi nii, et see vastaks tänapäeva vajadustele ja arvestaks võimalikult palju kohaliku kogukonna soovidega,“ ütles Svet.

Arhitektuurivõistlus hõlmab Koidu tänava Pärnu maantee ja Endla tänava vahelist lõiku, kus ennekõike on vajalik luua tänavaruum, mis arvestaks senisest tasakaalustatumalt erinevate liikumisviisidega. Konkursi eesmärgiks on praegu autokeskse Koidu tänava kujundamine jalakäijaid ja jalgrattureid eelistavaks ning asumit liitvaks linnaruumiks.

„Koidu tänav kujunes Uue Maailma asumi peatänavaks juba 20. sajandi alguses. Tänava ilmest ja ajaloost annavad aimu mõned lopsakate aedadega väikeelamud, tsaariaegne poehoone ja 1930. aastatest pärinev Koidu park,“ rääkis Tallinna ruumiloome osakonna juht Kaidi Põldoja. „Ajapikku on omaaegsest asumi peatänavast kujunenud võrdlemisi üksluine liiklusruum. Aeg on linnaelu kogu oma mitmekesisuses tänavale tagasi tuua, sest just heast avalikust ruumist tunnevad piirkonna elanikud kõige teravamat puudust. „Kodu, mis algab tänavast“ on ka Tallinna arengustrateegia 2035 üks olulisi strateegilisi sihte,“ kirjeldas võistluse lähtekohti Põldoja.

Eesmärk on soodustada jala ja rattaga liikumist, suurendades nende liikumisviiside ohutust, atraktiivsust ja mugavust. Võistlustöödelt oodatakse ka uute funktsioonide lisandumist tänavaruumi, seal hulgas Koidu tänavale kui asumi peatänavale iseloomuliku identiteedi kujundamist ning linna elurikkust suurendavate kaasaegsete haljastuslahenduste väljapakkumist.

On väga oluline leida tänava uus ruumiline lahendus avatud ja kaasava protsessina, et saada just kohalikele elanikele sobivaim lahendus. Läbi arhitektuurikonkursi – arhitektide, inseneride ja linnakodanike koostöö tulemusel – tekib laiapõhjaliselt heaks kiidetud ruumiline lahendus.

Pärast lähteülesande tutvustamist ja laekunud ettepanekute analüüsimist kuulutatakse kevadel välja avalik üheetapiline arhitektuurikonkurss, mille tulemusel valmib ehitusprojekt, et uus tänavaruumi lahendus lähiaastatel välja ehitada. 

Koidu tänava arhitektuurikonkursi lähteülesande materjalidega saab tutvuda kodulehel www.tallinn.ee/koidu. Tagasisidet lähteülesandele saab anda kuni 9. aprillini samal lehel oleva vormi kaudu.

Võistlusülesande koostaja on Tallinna strateegiakeskuse ruumiloome osakond. Arhitektuurikonkurssi korraldavad Tallinna linn koostöös Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liiduga.