Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Info seoses pommiähvardusega!

Info seoses pommiähvardusega!

Täna öösel saadeti mitmekümnele asutusele üle Eesti, sh koolidele ja lasteaedadele e-kirjaga venekeelne pommiähvardus.

Politsei hinnangul on tegemist on ulatusliku rämpspostituste lainega, mille eesmärk on häirida asutuste tööd ja reaalne ohutase on madal.

See tähendab, et õppetöö võib koolides ja lasteaedades jätkuda.

Politsei tegeleb ähvarduse tegija väljaselgitamisega.

Koolid ja lasteaiad käitusid kirja saades erinevalt – osad palusid lastel koju jääda, osad mitte. Tunnustame asutusi, kes kirja saades oma tegevusplaani läbi mõtlesid ja otsused vastu võtsid. Kindlasti ei saa öelda, et õppetöö katkestanud asutused oleks üle reageerinud, sest alati on parem karta kui kahetseda. Politsei praeguse hinnangu kohaselt on tegu siiski ulatusliku rämpspostitusega ning õppetööd võib jätkata. Täiendavat infot saades jagame seda kohe ka Teiega.
Julgustame Teid ka noortega juhtunust rääkima ning selgitama, et pommiähvarduse tegemine on tõsine asi ja kuritegu. Selline rämpsposti laine võib panna noori seda kirja matkima.

Teavitage politseid kui Teieni jõuab kas suuliselt, telefonitsi, kirja teel või muul moel tehtud ähvardus. Viivitamatult tuleb teatada 112, kui leiate kahtlase eseme, märkate võõraste isikute kahtlast tegevust hoone lähistel vms.