Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

J. Käisi preemia Sinilinnu direktorile Anu Sarapile

J. Käisi preemia Sinilinnu direktorile Anu Sarapile


Sinilinnus oli 16. novembril tähtis ja meeldejääv päev. Johannes Käisi seltsi liikmed ja Haridusameti esindajad tulid lasteaeda, et direktor Anu Sarapile pidulikult üle anda J. Käisi nimeline preemia. 
Johannes Käisi seltsi eesmärk on olnud selle loomisest saati jäädvustada ja tutvustada meie pedagoogika suurmehe elutööd ja pedagoogilist pärandit. Seda tehakse igal aastal toimuvate suvekoolide, seminaride, konverentside ja muu tegevuse kaudu. Lisaks nendele tegevustele valitakse igal aastal kaks laureaati – üks Põlvamaalt, kus Johannes Käis tegutses ja teine üle Eestiliselt.
Tallinna Lasteaed Sinilind tegutseb direktor Anu Sarapi eestvedamisel Johannes Käisi põhimõtete järgi alates 2018 aastast. J. Käis on öelnud: „Kasvatus on väärtushinnangutega seotud tegevus. Ühiskonnas teatud ajal valitsevad väärtused peegelduvad ühiskonna pedagoogilises mõtlemises ja selles, kuidas kasvatus- ja haridussüsteemi arendatakse ja kasvatusprotsessi läbi viiakse.” Tallinna Lasteaed Sinilind  väärtused ja tegutsemise põhimõtted ongi seotud J. Käisi pedagoogiliste ideedega. Peame oluliseks, et lapsed saavad ise tegutseda, uurida ja avastada oma ümbrust, teha süüa, kasvatada taimi, tõsta ise endale toitu, koristada ja olla abiks rühma töödes.
Oma soojad õnnitlused andsid Anule üle J. Käisi seltsi juhatuse esimees Aina Alunurm, Käisi pedagoogika propageerija Kai Võlli, Haridusameti juhataja Kaarel Rundu ja Sinilinnu lasteaia kuraator Merike Kivimägi. Nende õnnitlustega ühines terve Sinilinnu pere.
Oleme ääretult õnnelikud Anule omistatud preemia üle. See tiitel läks absoluutselt õigesse kohta ja innustab meid kõiki seda teed ka edasi astuma.