Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jaanuar oli Tallinna Kannikese Lasteaias tervisliku toitumise kuu

Jaanuar oli Tallinna Kannikese Lasteaias tervisliku toitumise kuu

Jaanuar oli Tallinna Kannikese Lasteaias tervisliku toitumise kuu, mille eesmärgiks oli tasakaalustatud ja mitmekesise toitumise populariseerimine.

Tervisliku toitumise kuul esitas TEL meeskond rühmadele väljakutse – vanemate abiga välja selgitada laste lemmik puu- ja köögiviljad. Tehtud üleskutse tagasisidest selgus, et lapsed eelistavad puuvilju köögiviljadele. Populaarseimateks puuviljadeks olid õunad, viinamarjad, apelsinid, banaanid. Kuid mõnes rühmas said lapsed tutvuda ka eksootilisemate puuviljadega nagu granaatõun ning granadill. Lemmikuimaks köögiviljaks osutus ülekaalukalt kirsstomat.

Aitäh kõigile vanematele, kes väljakutse õnnestumisele ning laste lemmik puu- ja köögivilja väljaselgitamisele kaasa aitasid ning lastele puu- ja köögivilju kodust kaasa panid.

Õpetajatele esitati väljakutse nädala jooksul muuta ühte toitumisega seotud harjumust. Eesmärgiks oli suunata lasteaia töötajaid mõtlema rohkem oma toitumisele. Väljakutse tagasisidet analüüsides saime teada, et väga suur osa õpetajatest proovis pöörata sel perioodil rohkem tähelepanu vee joomisele – kes alustas päeva klaasitäie vee joomisega, kes suurendas vee tarbimist. Nädala jooksul püüdsid mõned õpetajad hoiduda magusa söömisest, mitte süüa peale 18.00 v 19.00, süüa rohkem puu- ja juurvilju. Üks õpetaja tegi paastu, üks õpetaja pidas keedumuna dieeti, üks õpetaja tegi lihavaba päeva, üks õpetaja jõi igal õhtul taimeteed.

Oli väga vahva ja kõhtu tervislikult täitev ning toitumise ja toitumisharjumuste üle järelemõtlemise kuu.

Allikas: Mari-Liis Tarbe