Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jäätmete kogumise kampaaniate jooksul tõid tallinlased ära mitukümmend tonni jäätmeid

Jäätmete kogumise kampaaniate jooksul tõid tallinlased ära mitukümmend tonni jäätmeid

Tallinna Jäätmekeskus korraldas maikuus kaks kampaaniat jäätmete tasuta äraandmiseks. Ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid toimusid kahel järjestikul nädalavahetusel 11.–12. mail ning 18.–19. mail. Suurjäätmete tasuta loovutamise kampaania korraldati 6. kuni 12. maini.

Kahel järjestikusel nädalavahetusel said Tallinna elanikud tasuta, mugavalt ning keskkonda säästvalt üle anda kodumajapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid ning kasutuskõlblikke esemeid. Kõikides linnaosades ootas eelnevalt teadaantud peatuspaikades kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks.

Tallinna abilinnapea Margot Roose sõnul on elanike suur huvi jäätmete keskkonnahoidlikuks äraandmiseks rõõmustav. „Elanike teadlikkus jäätmete liigiti kogumise vajalikkusest tõuseb aasta-aastalt, sest inimesed tunnetavad üha enam vastutust keskkonna ees. Lisaks kogumisringidele pakuvad Tallinna jäätmejaamad igapäevaselt võimalust nii jäätmete loodushoidlikuks utiliseerimiseks kui ka tervete esemete taaskasutusse andmiseks,“ ütles Roose.

Kokku toodi 2024. aasta kevadel ära 25 176 kg ohtlikke jäätmeid. Seda võimalust kasutas kevadise kampaania ajal 1504 elanikku, kõige enam külastati autode peatuspaikasid Haabersti, Lasnamäe ja Mustamäe linnaosas. Kõige rohkem koguti värvi-, laki- ja liimijäätmeid (13 388 kg), elektroonikat (7120 kg) ning vanaõli (1907 kg).

Kasutuskõlblike esemeid annetas 645 tallinlast. Kõige rohkem tehti annetusi Nõmme, Haabersti  ja Põhja-Tallinna linnaosas ning valdavalt toodi raamatuid ja riideid. Kõik kasutuskõlblikud esemed anti üle Uuskasutuskeskusele, kes asjad sorteerib ja korduskasutusse suunab.

Suurjäätmete tasuta äraandmise kampaania käigus toodi asju jäätmejaamadesse 1556 korral. Kokku anti üle ligi 1600 kuupmeetrit suurjäätmeid. Tavaliselt on kampaania tipphetked nädalavahetusel ja nii ka sel korral: laupäeval külastati kampaania raames jäätmejaamu 315 korda ja anti üle 386 kuupmeetrit suurjäätmeid, pühapäeval oli kordi 239 korda ja kuupmeetreid 274.

Igapäevaselt saab ohtlike jäätmeid üle anda Tallinna jäätmejaamades Pärnamäel, Rahumäel, Pääskülas ja Paljassaares. Ohtlikke jäätmeid saab üle anda ka kuues laupäeviti ja pühapäeviti töötavas ohtlike jäätmete kogumispunktis. Need asuvad Kesklinnas (Wismari 13 parklas ja Väike-Rannavärav 6 parklas), Kristiines aadressil Mustjõe 40, Lasnamäel Pae 19 ja Narva mnt 150 vastas bussipeatuse taga ning Haabersti Rimi ja Circle K läheduses. Kogumispunktid on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10.00–15.00 ja suletud riigipühadel.