Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Järgmisel nädalal saab taas suurjäätmeid tasuta ära anda

Järgmisel nädalal saab taas suurjäätmeid tasuta ära anda

Järgmisel nädalal, 18.-24. märtsini saavad Tallinna elanikud taas suurjäätmeid jäätmejaamadesse tasuta  ära anda.

Abilinnapea Joosep Vimm märkis, et juba kahel viimasel aastal on Tallinn korra kvartalis korraldanud suurjäätmete kogumiskampaaniat, mis on linlaste poolt hästi vastu võetud. „Sellised kampaaniad pakuvad elanikele võimalust vabaneda suurtest ja kasutuskõlbmatutest esemetest mugavalt ja tasuta. Nii kasutame jäätmeid otstarbekalt ja vähendame prügistamist. Mullu toodi kampaania raames jäätmejaamadesse ühtekokku ligi 6600 kuupmeetrit suurjäätmeid,“ rääkis Vimm, kuid paneb ka südamele, et kogumisringid on mõeldud kasutuskõlbmatutele suurjäätmetele. „Terveid ja puhtaid mööbliesemeid saab aastaringi Tallinna jäätmejaamadesse ära anda tasuta, et neile uus elu anda.“

Kuigi suurjäätmed kuuluvad korraldatud jäätmeveoga hõlmatud jäätmete hulka ning nende äraveo saab tellida oma jäätmevedajalt, saavad rahvastikuregistri järgsed Tallinna elanikud järgmisel nädalal suurjäätmeid tasuta ära anda kõikides pealinnas asuvates jäätmejaamades.

Kampaanianädalal võetakse ühelt elanikult tasuta vastu kuni 3m3 suurjäätmeid ehk jäätmed peaksid mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Isikutuvastuseks tuleb kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. Kampaania tingimused ei laiene juriidilistele isikutele (sh korteriühistutele).

Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba tn 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamade lahtiolekuajad ning informatsiooni kõikide teiste jäätmete üleandmise kohta leiab Tallinna Jäätmekeskuse kodulehelt.

Suurjäätmed on kasutuskõlbmatud mööbliesemed ja nende osad (nt diivan, laud, riiul), põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud ning lapsevankrid.

Suurjäätmed ei ole ehitus- ja remondijäätmed (nt WC-pott, valamu, vann, aknad, uksed, tapeet, värvirullid), ohtlikud jäätmed (nt tühjad värvipurgid, eterniit), probleemtooted (nt romusõidukite varuosad, rehvid), vanametall, elektri- ja elektroonikaseadmed (nt pesumasin, teler, külmik, pliit), muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Lisainfot suurjäätmete kampaania kohta leiab SIIT.