Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Jõulukontserdid ja ekskursioonid Tallinnas

Tallinn City Touri jõulubuss

Pühade ajal sõidab City Touri Hop-on Hop-off kahekorruseline jõulumeeleolus buss reedest pühapäevani läbi kesklinna, Kalamaja, Kadrioru ja Pirita kuni teletornini ning naaseb seejärel alguspunkti Viru väljakul. Jõulubussist saab vahepeal maha hüpata ja järgmise bussiga teekonda jätkata.

Päevas on kolm väljumist algusega Viru peatusest: kell 10, 12 ja 14. Pilet kehtib terve päeva jooksul. Bussis on ka eesti-/vene-/ingliskeelne audiogiid, mis tutvustab Eesti ja Tallinna ajalugu ning teekonnal olevaid paiku.
Buss on pühaderüüs ning sõitjaid tervitab tore bussijuht ja magus üllatus. Sõit kestab umbes 1 tund 30 minutit. Pilet maksab 10, lapsepilet 7-17-aastastele 5, perepilet 25 eurot. Kuni 7-aastastele on sõit tasuta.

Ekskursioon maagilised jõulud Tallinna vanalinnas

Giid räägib elust keskajal, jõulutraditsioonidest läbi aegade ja vanalinna legendidest. Teada saab, kuidas ise kodus teha keskaegset jõulumaiust – jõulukäkki.
Hind 29 eurot, lastele vanuses 4-12 soodustus 15%. Tegemist on privaatekskursiooniga ja seetõttu on vajalik eelbroneering. Registreeru sales@nordicexperience.com , tel 5346 4060.

Tasuta etendused Põhja-Tallinna jõulumaal

Stroomi rannapargis saab külastada jõulumaad, kus igal advendil ja 7. jaanuaril toimuvad tasuta lasteetendused, mängud, jõuluvana vastuvõtt, põnevad töötoad ning hobuvankri ja karusselliga sõit. Külalisi ootab ka jõulukuuskede allee ja jõulumuusika.

Hiiglaste Võlumaa

17. detsembrist kuni 30. jaanuarini on Tallinna Lauluväljakul avatud üleelusuuruste kujudega teemapark, mille peategelased on head ja kurjad hiiglased kaugest muinasjuturiigist. Kokku püstitatakse lauluväljakule 29 erinevat hiiglaste ala. Iga ala peakarakter mängib oma osa muinasloos, liigub ning suhtleb külastajatega eesti keeles. 

Hiiglaste Võlumaa juurde püstitatakse samas ajaks Tivoli lõbustuspark ning erinevate toitude ja maitsete tänav. Lapsed saavad sõita hobukaarikul.

Ekskursioon “Jõuluhõnguline vanalinn”

Jalutuskäigu jooksul elustavad keskaegse linna ajaloo värvikad lood ja põnevad legendid uhketest parunitest, nutikatest kaupmeestest, ebausklikest linnaelanikest. Ekskursioon algab Nunne tänava otsast, on 3 km pikk ja kestab 3 tundi. Ekskursioon on ettetellimisel, vajalik registreerimine hiljemalt 48 tundi enne retke toimumist. Registreeru info@waypointtallinn.ee. Retk lõpeb meeleoluka piparkoogi valmistamise töötoaga.

Ekskursioon “Jõululood vanalinnas”

Tallinna giidide ühing kutsub taas vanalinna jõululugusid kuulama! Jõuluehtes vanalinnas ringi jalutades saab teada, kust said hansakaupmehed piparkookide tegemiseks vürtse, kuidas peeti jõulujootusid ja toodi Raekoja platsile esimene jõulupuu.

Ekskursioonid toimuvad 2. jaanuarini nädalavahetustel kell 14 ja kestavad 1,5 tundi. Registreeru info@tgy.ee. Täiskasvanu pilet maksab 10 eurot, lapsepilet (6-12 a) 5 eur, väiksemad tasuta.

Pileteid saad osta eelmüügist Fienta piletimüügikeskkonnas või sularahas otse giidilt.
Kohtumispaik giidiga ja tuuri algus on Raekoja ees kella all, giidi tunneb ära giidide ühingu lipukese järgi.

PiparkoogiMaania kunstinäitus

PiparkoogiMaania on kunstinäitus, kus kõik teosed on tehtud piparkoogist. Nagu eelmistel aastatel, saab imetleda eri kunstnike käe all valminud piparkoogitaignast tehtud küpsisekunsti. Selle aasta teema on muusika, toimuvad ka põnevad piparkoogitöötoad.

Piparkoogikunsti saab vaadata disaini- ja arhitektuurigaleriis Pärnu mnt 6, see on avatud 8.detsembrist 7. jaanuarini kella 11-18, 24. ja 31. detsembril 11-15, 1. jaanuaril on galerii suletud.
Vaata kogu jõulusündmuste kava visittallinn.ee