Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Juba aasta aega on pealinnas sõitnud ööbussid

Juba aasta aega on pealinnas sõitnud ööbussid

19. mail möödus aasta ööbussiliinide käivitamisest Tallinnas. Lisaks neljale eelmisel aastal katsetatud liinile lisandusid tänavu jaanuarist kaks uut suunda – Nõmmele ja Piritale.

Abilinnapea Kristjan Järvani sõnul toetavad ööbussiliinid linlaste hilisõhtust ja öist liikumisvajadust nädalavahetustel. „Öised liinid võimaldavad inimestel mugavalt ja turvaliselt koju jõuda, kui muu ühistransport enam ei sõida. Selline teenus on saadaval ka teistes Euroopa pealinnades. Tallinnas on kuuest ööbussiliinist populaarseimad Mustamäe, Priisle ja Vana-Pääsküla liinid,“ lisas abilinnapea.

Selle aasta esimesel neljal kuul kogutud andmed näitavad, et ööbusside kasutajatest sõitis nädalavahetusel keskmiselt reede öösel vastu laupäeva 48% ja laupäeva öösel vastu pühapäeva 52% sõitjatest. Ööbusse kasutatakse enim ajavahemikul 00.30-02.00, kusjuures kõige populaarsem väljumine on kell 00.30.

Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets märkis, et eelmisel aastal viidi ööbusside kasutajate seas läbi kvalitatiivne uuring, mis näitas, et sõitjad on teenusega rahul. „Enamik küsitletutest kasutas teenust regulaarselt ning andis ka ööbusside turvalisusele kõrge hinnangu. Ööbussid võimaldavad inimestel loobuda takso kasutamisest ja suunata säästetud raha näiteks kultuuri nautimiseks,“ selgitas Mets

Jaanuarist aprillini kasutas ööbusse keskmiselt 1400-1650 inimest nädalavahetuse kohta, kuid mais on trend tõusuteel, mis on ka ootuspärane, sest kevad-suvisel perioodil toimub kesklinnas rohkem hilisõhtuseid kultuuriüritusi. Mai esimestel nädalavahetustel oli kasutajaid keskmiselt juba 1800. Eelmisel suvel sõitis pilootperioodil keskmiselt nädalavahetuse jooksul ööbussiga 2300-2800 inimest.

Tallinnas on kuus ööbussiliini: liin nr 91 sõidab Mustamäe, nr 92 Väike-Õismäe, nr 93 Pelguranna, nr 94 Priisle, nr 95 Viimsi keskuse ja nr 96 Vana-Pääsküla suunal. Ööbussiliinide alguspunkt on Balti jaamas maakonnaliinide peatuses. Ööbussid sõidavad laupäeva ja pühapäeva esimestel tundidel kella poole ühest kuni poole neljani 30-minutilise intervalliga (viimane väljumine ainult Balti jaamast linnast väljuval suunal). Sõiduplaanid leiab bussipeatustest ja veebilehelt http://transport.tallinn.ee.