Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Jutuvestmise ja keskkonnateemaliste lugude loomise töötuba "Juttude ja helide kuulamise mõju lastele"

Jutuvestmise ja keskkonnateemaliste lugude loomise töötuba "Juttude ja helide kuulamise mõju lastele"

Töötuba viib läbi antropoloogi haridusega jutuvestja, muusik ja õppejõud Polina Tšerkassova, kes on avaldanud neli jutuvestmise audioraamatut.

10. novembril 2023 kell 10.00 - 15.00 korraldab Lehola Keskkonnahariduskeskus koos Pirita-Kose õpitoaga Tallinna munitsipaallasteaedade alushariduse õpetajatele jutuvestmise ja keskkonnateemaliste lugude loomise töötoa "Juttude ja helide kuulamise mõju lastele".

Töötuba toimub Pirita-Kose keskkonnahariduse õpitoas aadressil Kose tee 58, mis asub Pirita Kose Lasteaiaga samas majas.
 
Jutuvestmine ja keskkonnateemaliste lugude loomine.
Jutustamine ja kuulamine, kogemuste jagamine on koos olemise viis, mis jõudis meieni aegade algusest. Lugude kuulamine ja rääkimine on meie kõigi sünniõigus, tänu millele võib saavutada parema ühenduse iseenda sisemise tarkuse, teise inimese elukogemuste ja kogu inimkonna jagatud humaansusega. Meid seovad ka jagatud mured ja väljakutsed, millest üks tähtsamatest on keskkonna reostamine. Jutuvestmine kõigile kättesaadav kogukondlik praktika ja võti paremale keskkonnale.
 
Õpitoas me räägime jutuvestmist kui teekonnast paremale elukeskkonnale, nii individuaalsel kui ka globaalsel tasandil. Töötoas kuulame ja räägime lugusid, naerame ja õpime looma õpetlike lugusid kergelt ja käigu pealt. Teeme põnevaid ja mängulisi praktilisi harjutusi, mille eesmärgiks on arendada meie kujutlusvõimet kui kognitiivset meelt, tutvuda metafooride väega ja kasutada lugude jutustamist kui tervendavat ja transformeerivat koos olemise viisi.

Töötuba on jagatud kolmeks osaks. 
 
Esimeses osas me tutvume ja teeme läbi mängulisi harjutusi, mis panevad meie fantaasiat liikuma. 
 
Teises osas me asume retkele kujutlusvõime maastikele, kus õpime looma kujundeid ja saama inspiratsiooni meie eelnevast elukogemusest. Räägime metafooridest, kaardistame keskkonnaga seotuid teemasid, millest kujunevad meie tulevased lood ning teeme harjutusi, mis aitavad navigeerida keskkonnateemaliste lugude metafoorides. 
 
Viimases, kolmandas osas saab igaüks luua oma keskkonnateemalise loo ning uurime lugude jutustamise ja kuulajate kaasamise tehnikaid, mis toimivad nii laste, kui ka täiskasvanute puhul.  
 
Töötuba on mõeldud kõigile hoolimata eelnevast jutuvestmise või esinemise kogemusest.
 
  
Registreeruda saab siin.