Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Juulis algab Kadaka puiestee viadukti ehitus

Juulis algab Kadaka puiestee viadukti ehitus

Kolmapäeval, 3. juulil algavad Kadaka puiesteel ehitustööd, mille käigus rajatakse praeguse halvas seisus oleva maasilla asemele uus viadukt, mis tagab turvalisema liikluskeskkonna kõigile liiklejatele – jalakäijatele, jalgratturitele ja sõidukitele. Ehitustööd toovad kaasa muudatusi liikluskorralduses ja ühistranspordi töös.

„1970. aastal valminud Kadaka puiestee viadukt on oma kasutusea ammendanud ja see läheb remonti tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti soovitusel,“ täpsustas abilinnapea Pärtel-Peeter Pere. „Tegemist on keeruka ja ajamahuka ehitusega, loodame linlaste kannatlikkusele ja mõistvale suhtumisele ning palume liiklejatel järgida ajutist liikluskorraldust.“

Ehitustööde ajaks suletakse liiklusele Kadaka puiestee lõik Kalda tänava ja Tähetorni ristmiku vahel, Kadaka viadukt on suletud nii sõidukitele kui ka jalakäijatele. Ehituse ajaks paigaldatakse jalakäijatele ja jalgratturitele suunavad liiklusmärgid. Nõmmelt Mustamäele liikudes soovitatakse jalakäijatel kasutada Tammepärja, Särje ja Tähetorni tänavat.

Autoga liiklejad saavad ümbersõiduks Nõmmel kasutada Pärnu mnt ja Vääna tänavat ning Kadaka puiestee piirkonnas Õitse ja Kalda tänavat.  

Seoses Kadaka puiestee rekonstrueerimistöödega suunatakse ümbersõidule bussiliinid nr 10, 20 ja 20A Tähetorni tänava, Pärnu maantee, Kalda tänava ja Hommiku tänava kaudu. 

Bussiliini nr 10 liikumistee Vana-Pääsküla suunal: Pärnu maantee, Laane tänav, Hommiku tänav ja Kadaka puiestee. Ära jäävad peatused Pidu, Vääna, Tähetorni, Kadaka puiestee ja Kalda. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Salve ja Kivimäe jaam. Väike-Õismäe suunal ära jäävad peatused Kalda, Kadaka puiestee, Tähetorni, Vääna ja Pidu. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Hommiku (Hommiku tänaval), Laane, Kivimäe jaam ja Salve.

Bussiliini nr 20 liikumistee Pääsküla jaam suunal: Kadaka puiestee, Tähetorni tänav, Vääna tänav ja Pärnu maantee. Ära jäävad peatused Kalda ja Hommiku. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Kadaka puiestee, Tähetorni, Vääna, Pidu, Salve ja Kivimäe jaam. Liikumistee Reisisadama D-terminal suunal: Kadaka puiestee, Hommiku tänav, Laane tänav, Pärnu maantee, Vääna tänav, Tähetorni tänav ja Kadaka puiestee. Ära jääb peatus Kalda. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Hommiku (Hommiku tänaval), Laane, Kivimäe jaam, Salve, Pidu, Vääna, Tähetorni ja Kadaka puiestee.

Bussiliini nr 20A liikumistee Laagri alevik suunal: Kadaka puiestee, Tähetorni tänav, Vääna tänav, Pärnu maantee, Laane tänav, Hommiku tänav ja Kadaka puiestee. Ära jääb peatus Kalda. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Kadaka puiestee, Tähetorni, Vääna, Pidu, Salve ja Kivimäe jaam. Liikumistee Reisisadama D-terminal suunal: Kadaka puiestee, Hommiku tänav, Laane tänav, Pärnu maantee, Vääna tänav ja Tähetorni tänav. Ära jääb peatus Kalda. Muudetud liikumisteel tehakse peatused Hommiku (Hommiku tänaval), Laane, Kivimäe jaam, Salve, Pidu, Vääna, Tähetorni ja Kadaka puiestee.
 
Tööde esimeses etapis lammutatakse vana viadukt, augustis algab uue viadukti ja tehnovõrkude rajamine ning aasta lõpus alustatakse teekonstruktsioonide ehitusega. Kalda tänava elanikele ja ettevõtetele on ligipääs tagatud terve ehitusperioodi jooksul.  

Olemasolevad puud kaitstakse ehitustööde ajal tüve ümber püsti kinnitatud laudadega. Seoses ehitustegevusega likvideeritakse kokku 68 puud ja seitse põõsast. Valdavalt on tegemist noorte mändidega, aga esineb ka lehtpuid. Haljastustööde käigus istutatakse ehituspiirkonnas kokku 49 puud: kaheksa hõbepärna, viis harilikku tamme, viis jaapani lehist ja 31 harilikku mändi. 
  
Ehitustöid teostab Atemo OÜ Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel. Objekti järelevalvet teeb TPJ Inseneribüroo OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on ligikaudu 1,85 miljonit eurot, millest ligi 134 000 kaasfinantseerib vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusel AS Tallinna Vesi (summad ei sisalda KM).  
  
Kadaka puiestee viadukt on plaanis liiklusele avada aasta lõpus, kuid kevadel 2025 jätkuvad asfalteerimis- ja haljastustööd. Tööde lepinguline tähtaeg on 03.02.2026. 
  
Kadaka puiestee viadukti rekonstrueerimise protsessil saab silma peal hoida kodulehel tallinn.ee/kadakapst.