Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasav eelarve kutsub linlasi ideid esitama!

Kaasav eelarve kutsub linlasi ideid esitama!

Tallinn ootab 18. septembrist 8. oktoobrini kõigi linlaste ettepanekuid selle kohta, milliseid projekte võiks rahastada linna kaasavast eelarvest 2024. aastal.

Juba neljandat korda on igal Tallinna elanikul võimalus kaasa lüüa oma elukeskkonna parandamisel ja omavalitsuse eelarve kujundamisel ning pakkuda välja kogukonna jaoks olulisi ideid linnaruumi rikastamiseks.

Ideekorje toimub ajavahemikul 18.09-8.10.2023 digitaalselt Tallinna veebilehel www.tallinn.ee/et/kaasaveelarve ning paberil linnaosavalitsustes ja Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis nii eesti, vene kui inglise keeles. Ideid saab esitada igaüks, kuid oluline on meeles pidada, et kaasav eelarve on mõeldud üksnes avalikus kasutuses olevate ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks.

Esitatud ideede teostatavust hindab ekspertkomisjon ning sõelale jäänud ideed liiguvad edasi tutvustamisele, arutamisele ja seejärel rahvahääletusele. Linlased saavad meelepäraseid projekte toetada 20. novembrist kuni 3. detsembrini toimuval avalikul hääletusel. Igas linnaosas viiakse ellu üks kaasava eelarve tingimustele vastav projekt, mis saab hääletusel kõige enam hääli.

Kaasava eelarve planeeritav kogusumma 2024. aastal on üks miljon eurot, täpse summa kinnitab Tallinna Linnavolikogu Tallinna linna 2024. aasta eelarve vastuvõtmisel.

Mustamäe linnaosa valitsus