Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasav eelarve ootab linnarahvast hääletama  

Kaasav eelarve ootab linnarahvast hääletama  

29. novembri seisuga oli Tallinna 2023. aasta kaasava eelarve ideede hääletusel osalenud 5703 linlast ning Põhja-Tallinnas on osalenud piisav arv elanikke, et hääletuse tulemusi kehtivaks pidada. Kõigi esitatud ideedega saab tutvuda ja lemmikute eest oma hääle anda 4. detsembrini kaasaveelarve.tallinn.ee kodulehel.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap kutsub kõiki linlasi üles oma kogukonna arengus kaasa rääkima. „Ma tänan siinkohal kõiki Põhja-Tallinna elanikke, kes räägivad kaasa ja võtnud südameasjaks panustada oma kodukoha arengusse. Just nii saame kujundada parema tuleviku ja meie kõigi ootustele vastava linnaruumi,“ ütles Pihlap. „Nädala lõpuni saavad kõik Tallinna elanikud valida ja hääletada oma linnaosas idee poolt ja anda oma panuse selleks, et see, mis täna ideena kirjas, võiks aasta pärast olla juba reaalsuses teie kodutänaval või kodukohas.“

Kaheksas linnaosas on sel hääletusel kokku 114 kaasava eelarve ideed. Kõige rohkem algatusi on hääletusel Nõmmel, kus linnaosa elanikud saavad valida 18 idee vahel. Kristiines saab hääletada 17 idee, Kesklinnas 16, Mustamäel 14, Põhja-Tallinnas 14, Haaberstis 12, Pirital 12 ja Lasnamäel 11 idee vahel.

Selleks, et hääletusel oleks kaalu ja jõudu ning idee realiseeruks, peab hääletusel osalenute arv täitma lävendi, milleks on Kristiines, Nõmmel ja Pirital 500 hääletajat, Haaberstis, Kesklinnas, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas vähemalt 1000 inimest ning Lasnamäel on selleks lävendiks 1500.

Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 14-aastane Tallinna elanik ja hääletada kahe endale meelepärase idee poolt oma linnaosas. Igaüks saab osaleda hääletusel selles linnaosas, kus on tema elukoht rahvastikuregistri järgi. Igas linnaosas enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2023. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Kaasava eelarvega viiakse igas linnaosas ellu vähemalt üks projekt aastas, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja valinud.

Kaasava eelarve projektide teostamiseks on 2023. aastal planeeritud üks miljon eurot. Kogusummast kolm neljandikku jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ühe neljandiku jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Linnaelu edendamiseks esitasid linlased kaasava eelarve ideekorjega kokku 414 ideed, millest hääletusele kvalifitseerus 114 ettepanekut. Ideede teostatavust hindas ekspertkomisjon. Esitatud ideede hulgast sõeluti välja need, mis on juba mõne teise rahastusallika toel kavas, mida pole võimalik teostada 2023. aasta jooksul või kaasava eelarve rahalistes piirides. Samuti jäid hääletuselt kõrvale ideed, mis ei vasta Tallinna üldistele arengueesmärkidele või pole investeeringuobjektid.

Tallinn teeb linlaste abiga kaasavat eelarvet kolmandat korda.

Täpsemalt saab kaasava eelarve kohta infot veebilehelt kaasaveelarve.tallinn.ee