Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasava eelarve ideekorje esimesel nädalal esitati 127 ideed

Kaasava eelarve ideekorje esimesel nädalal esitati 127 ideed

Alates 18. septembrist kuni 8. oktoobrini saavad kõik tallinlased esitada ideid tuleva aasta kaasava eelarve projektide elluviimiseks. Täna, 26. septembril on kõigil soovijatel võimalik osaleda teemakohasel veebiseminaril.

Linnapea Mihhail Kõlvart on ideekorje käiguga rahul, sest osavõtt on aktiivne ja ettepanekud sisukad. „Esimese nädalaga esitati juba 127 ideed ja neid on saabunud igast linnaosast. Heameel on tõdeda, et ettepanekud puudutavad mitmeid linnaelus olulisi valdkondi. Kõige enam on hetkel saabunud ideid sportimise ja vaba aja võimaluste rikastamiseks, kuid kogukondi kõnetavad ka keskkonnasõbralik linnaruum, turvalisus ning lapsed ja noored,“ rääkis Kõlvart. „Tänan kõiki kaaslinlasi, kes juba on oma häid mõtteid jaganud ning kutsun ka kõiki teisi seda võimalust kasutama.“

Kõige aktiivsemad olid esimesel nädalal Kesklinna linnaosa 31 ja Nõmme 29 ideega. Põhja-Tallinnast on laekunud 21, Lasnamäelt 14, Haaberstist 12, Mustamäelt 10, Kristiinest 7 ning Piritalt 3 ideed. Valdkondadest on esile kerkinud sport ja vaba aeg 43 ideega, millest enamik on seotud discgolfiga. Sarnaselt eelmiste aastate ideekorjetele on rohkelt tähelepanu saanud ka keskkonnasõbralik linnaruum ja turvalisus (vastavalt 36 ja 27 ettepanekut). Soovitakse rattamaju, kõnniteede rajamist, autovabade piirkondade loomist, äärekivide madaldamist. Lastele ja noortele on hetkel suunatud 7 ja muudes erinevates valdkondades kokku 14 ideed. Teemade üleselt paistab silma, et väga paljud ettepanekud on seotud värskes õhus liikumisega.

Oma ideid saab esitada 8. oktoobrini 2023 kas digitaalselt Tallinna kaasava eelarve veebilehel või paberil linnaosavalitsustes ja linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7). Tekst võib olla nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Kirjeldada tuleb ettepaneku eesmärki ja põhjendada selle olulisust, tuua välja objekti asukoht ja koostada hinnanguline eelarve. Oluline on meeles pidada, et rajatav objekt oleks avalikus kasutuses ja vaba juurdepääsuga.

Täna, 26. septembril kell 17.30 toimub Microsoft Teamsi keskkonnas infoseminar, kus tutvustatakse kaasava eelarve tingimusi ja ajakava ning ideede vormistamist ja esitamist. Kõik huvilised saavad esitada küsimusi nii ideekorje kui kaasava eelarve protsessi kohta. Infoseminari link on leitav veebilehel kaasaveelarve.tallinn.ee.

Esitatud ideede teostamise võimalikkust hindab ekspertkomisjon ning sõelale jäänud ideid tutvustatakse avalikkusele. Endale meelepäraseid projekte saavad linlased toetada 20. novembrist kuni 3. detsembrini toimuval avalikul hääletusel. Igas linnaosas viiakse ellu vähemalt üks kaasava eelarve tingimustele vastav projekt, mis saab kõige enam hääli.

Käesoleva aasta ideekorje tulemuste elluviimiseks on 2024. aasta eelarvesse kavandatud üks miljon eurot. Kogusummast 75 protsenti jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ülejäänud 25 protsendi jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Kaasava eelarve ideekorjet korraldab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Täiendav info: tallinn.ee/kaasaveelarve

Kaasava eelarve raames 2023. aastal rajatud kogukonnasaun Harku järve ääres ja putukapeatusega ootekoda kesklinnas:

Kaasav eelarve_kogukonnasaun Harku järve ääres_foto Albert Truuväärt_1.jpg . Kaasav eelarve_murukatusega ootekoda_foto Kesklinna valitsus.jpg