Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kaasava eelarve ideekorjele laekus 415 ettepanekut

Kaasava eelarve ideekorjele laekus 415 ettepanekut

 Tallinna tuleva aasta kaasava eelarve ideekorjele esitasid tallinlased linnaelu edendamiseks ühtekokku 415 ideed – kõige enam laekus ideid noorte ning spordi ja vaba aja valdkonna parendamiseks.

Linnapea Mihhail Kõlvart tänab kõiki kaaslinlasi, kes oma soove ja nägemusi kodulinna arenguks jagasid. „Ideekorjele laekunud ettepanekute arv ilmestab meie inimeste tähelepanelikkust ja hoolivust oma kogukonnast ning selle tulevikust. Nii nagu oma kodu rajamine ja selle hoidmine nõuab aega, koostööd ja kaasamist, nõuab seda ka linnaruumi ja -keskkonna loomine. Ent just nii saamegi kujundada omale ja järgmisele põlvkonnale kodu, mis algab tänavast,“ sõnas Kõlvart. „Kuna Tallinn on järgmisel aastal Euroopa Roheline pealinn, siis sai tänavu esmakordselt esitada ideid keskkonnasõbraliku linnaruumi arendamiseks. Nähes sellele valdkonnale laekunud ettepanekute rohkust – 121 ideed, on hea meel, et meie inimestele on see teema lähedane.“

Kõige rohkem ideid laekus noorte ning spordi ja vaba aja valdkonna parendamiseks – kokku 173 kõikidest ettepanekutest. Ent rohkelt leidis tähelepanu keskkonnasõbralik linnaruum, millele esitati 121 ideed, muudes valdkondades laekus ideid 65 ja turvalisuses 56.

Linnaosadest on kolmandat aastat järjest kõige aktiivsem Kesklinn 77 ettepanekuga. Järgnesid Nõmme 73, Lasnamäe 56, Kristiine 55, Põhja-Tallinn 53, Haabersti 38, Mustamäe 35 ja Pirita 28 ideega. Eesti keeles esitati 326, vene keeles 71 ja inglise keeles 18 ideed. Valdav enamus ideedest laekus digitaalselt.

Kaasava eelarve raha saab kasutada üksnes avaliku kasutuse ja vaba juurdepääsuga objektide jaoks. Ideekorjele esitatud ideede teostatavust hindab oktoobris ja novembrist spetsialistidest koosnev ekspertkomisjon, misjärel liiguvad etteantud kriteeriumides realiseeritavad ideed edasi tutvustamisele ning rahvahääletusele, mis kestab 21. novembrist 4. detsembri keskööni.

Kaasava eelarve planeeritav kogusumma 2023. aastal on üks miljon eurot, kuid täpse summa kinnitab Tallinna Linnavolikogu Tallinna linna 2023. aasta eelarve vastuvõtmisel. Miljon eurot jagatakse linnaosade vahel, laias laastus saab iga linnaosa ca 100 000 eurot kaasava eelarve projekti realiseerimiseks.

2021. aasta kaasava eelarve ideekorjele laekus 420 ideed, millest 99 läksid avalikule hääletamisele. 2022. aasta kaasava eelarve ideekorjele laekus 389 ideed ja avalikule hääletamisele läks neist 132.

Kaasava eelarve saab lähemalt lugeda tallinn.ee/et/kaasaveelarve
 

Sarnased uudised