Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kahel järjestikusel nädalavahetusel kogutakse ohtlikke jäätmeid ja kasutuskõlblikke asju

Kahel järjestikusel nädalavahetusel kogutakse ohtlikke jäätmeid ja kasutuskõlblikke asju

Sel ja järgmisel nädalavahetusel, 13.–14. mail ja 20.–21. mail on Tallinna elanikel võimalik kodu lähedal kogumisringil ära anda nii ohtlikke jäätmeid kui ka kasutuskõlblikke esemeid.

Eesoleval nädalavahetusel, 13.–14. mail toimuvad kogumisringid Pirital, Mustamäel, Nõmmel ja Lasnamäel ning järgmisel nädalavahetusel, 20.–21. mail Kesklinnas, Kristiines, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul on oluline, et inimestel oleks aina lihtsam ja mugavam ohtlikest jäätmetest vabaneda. „Kogumisringide käigus saavad linlased ohtlike jäätmeid ära anda just kodu lähedal. Kahjuks on linnapilti jõudnud ka maas vedelevad e-sigaretid, mis tuleks viia jäätmejaama, kauplejale tagasi, ohtlike jäätmete kogumispunkti või ära anda ohtlike jäätmete kogumisringil. E-sigaret on elektroonikaseade ja seda ei tohi niisama prügisse visata, kuna sisaldab ohtlikke aineid, mis põhjustavad olulist keskkonnakahju,“ selgitas Vimm.

Elanikke ootab igas peatuspaigas kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks.

Ohtlike jäätmete kogumisringil võetakse vastu majapidamises tekkinud ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid; akusid ja patareisid, sh pliiakusid; vanu ravimeid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jääke; õlisid ja rasvu, mitmesuguseid määrdeaineid; absorbente, filtermaterjale, saastunud kaltse ja kaitseriietust jms; õlifiltreid ja antifriisi jääke; nakkusohtlikke teravaid ja torkivaid jäätmeid (nt vanu süstlaid); aiandusmürke ja väetiste jääke, pestitsiide; kemikaalijääke (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavaid pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed, sh e-sigaretid. Ohtlikud jäätmed suunatakse edasi Epler & Lorenz AS-ile taaskasutuseks ja materjalidena ringlusesse ning seeläbi ei satu nad olmejäätmete hulka või loodusesse.

Kasutuskõlblike esemete kogumisringil võetakse vastu terveid ja puhtaid raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid, sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms). Kasutuskõlblikud asjad antakse üle MTÜle Uuskasutuskeskus, kes need uuesti ringlusesse suunavad.

Kogumisringidel ei võeta vastu suuremaid kasutuskõlblikke esemeid nagu mööbel ja töökorras koduseadmed (nt külmikud, pliidid jms). Need on võimalik viia Paljassaare jäätmejaamas asuvasse korduskasutusruumi või MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse.

Kogumisringe korraldab Tallinna Jäätmekeskus. 

Lisainfo: https://www.tallinn.ee/et/kogumisringid või telefonilt 616 4000.