Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Kakumäel tähistatakse esmamainimise 555. aastapäeva

Sel aastal möödub Kakumäe esmamainimisest 555 aastat. Väärikat tähtpäeva tähistatakse ühise sünnipäevapeoga laupäeval, 23. juulil algusega kell 16.00 Kakumäe rannas. Sünnipäevapeol esineb alati särav Anne Veski ning toimub Kakumäe ja selle lähiümbruse ajalugu tutvustava raamatu esmaesitlus.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et Kakumäe väärikat tähtpäeva tähistatakse ühise sünnipäevapeoga Kakumäe rannas, kus lisaks rahvapeole toimub kauaoodatud Kakumäe ja selle lähiümbruse ajalugu tutvustava raamatu „Külad vete serval“ esmaesitlus. „Sünnipäevapeol esineb armastatud laulja ja kohalik superstaar Anne Veski. Ja nagu ühele õigele sünnipäevale kohane, siis ootab külalisi ka sünnipäevatort, mis sel korral kaalub lausa 50 kilo,“ ütles linnaosavanem ning kutsus huvilisi Kakumäe randa Kakumäe esmamainimise aastapäeva tähistama. 

Kakumäe Rahva Seltsi juhatuse esimehe Tõnu Peiti sõnul on suur rõõm, et Kakumäe tähtsa juubeli puhul on Kakumäe kohalik elanik Timo Panin valmis saanud raamatu, mis annab huvilistele ülevaate paikkonna külade nagu Kakumäe, Tiskre, Vismeistri, Pikaliiva, Õismäe ja Rocca al Mare sajandite jooksul välja kujunenud kirevast ajaloost. „Kakumäest ja selle lähiümbrusest pole siiani keegi põhjalikumat koguteost varem kirjutanud. Lood kohalike kalurite ja põldurite õnnest ja õnnetustest on Kakumäe ajalugu tutvustavas raamatud tähtsal kohal. Erilise väärtuse lisaks hulgalistele arhiivmaterjalidele annavad raamatule üle 30 kohaliku põliselaniku pajatatud mälestused siinse piirkonna minevikust,“ rääkis Tõnu ning lisas, et soovijatel on võimalik sünnipäevapeolt see raamat endale ka osta ning maksta saab nii sularahas kui kaardiga.

Lisaks Kakumäe esmamainimisele 555 aastat tagasi, möödub tänavu veel ka Tiskre esmamainimisest 500 aastat ning Haabersti kooli avamisest 155 aastat.

Kakumäe sünnipäevapidu toimub Kakumäe Rahva Seltsi eestvedamisel ja Haabersti Linnaosa Valitsuse toetusel. Sünnipäevapeost saab täpsemalt lugeda ning ürituse ajakava leiab https://bit.ly/3okiBbT.