Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kampaanianädalal toodi ära pea kaheksa korda enam suurjäätmeid kui tavaliselt

Kampaanianädalal toodi ära pea kaheksa korda enam suurjäätmeid kui tavaliselt

Kolmandat korda korraldatud suurjäätmete tasuta ära andmise nädalal toodi Tallinna jäätmejaamadesse pea kaheksa korda rohkem suurjäätmeid kui tavapärasel augustikuu nädalal. 

„Eelmisel nädalal toimunud suurjäätmete tasuta vastu võtmise kampaania oli juba kolmas omataoline ning tänavu on plaanis veel üks selline nädal. Esimest korda kevadel pakutud võimalus on leidnud linlaste poolt usinat kasutamist – kampaania käigus on jäätmejaamadesse toodud kokku pea 4400 kuupmeetrit suurjäätmeid,” ütles abilinnapea Joosep Vimm. „Lisaks avame järgemööda jäätmejaamades ringmajasid, mille eesmärgiks on suunata taas ringlusesse kasutuskõlblikud või parandamist vajavad asjad, mis tuuakse jäätmejaamadesse.”

Augustikuisel kampaanianädalal toodi suurjäätmeid jäätmejaamadesse 1589 korral ning ära anti kokku 1643 kuupmeetrit, nädal varem vaid 212 kuupmeetrit.

Seekordne suurjäätmete tasuta ära andmise kampaania oli kolmas. Esimest korda toimus kampaania tänavu märtsis ja siis jõudis nädalaga Tallinna jäätmejaamadesse 1472 kuupmeetrit suurjäätmeid. Teine kampaania viidi läbi maikuus, mil toodi ära 1247 kuupmeetrit jäädet.

Kampaanianädalal võetakse korraga igalt tallinlaselt tasuta vastu kuni 3 kuupmeetrit suurjäätmeid ehk jäätmed peaksid mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse. Suurjäätmeid saab ära anda ka korraldatud jäätmeveo raames. Suurjäätmete vedu saab tellida enda piirkonda teenindava jäätmeveo ettevõtte kaudu ning tasu tuleb maksta vastavalt hinnakirjale. Jäätmevedaja on kohustatud suurjäätmed ära vedama hiljemalt kolme ööpäeva jooksul alates jäätmevaldaja esitatud tellimusest. Lisainfo: tallinn.ee/Korraldatud-jaatmevedu

Kui jääb üle heas korras mööblit või toimivat tehnikat, saab täiesti tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, kirjutades e-posti aadressil [email protected]

Kasutuskõlblikku mööblit saab ka jäätmejaamadesse tasuta üle anda. Katkise mööbli eest tuleb jäätmejaamas tasuda vastavalt hinnakirjale. Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba 40),  Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5).  Lisainfo: jaatmejaam.ee.

  

Sarnased uudised